Terčem hackerských útoků se stalo více než 70 zemí

Terčem kybernetických útoků se v pátek stalo více než 70 zemí, nejvíce bylo postiženo Rusko, napsala agentura AP s odvoláním na dvě firmy zabývající se internetovou bezpečností. Ruské ministerstvo vnitra podle agentury Interfax uvedlo, že napadeny byly počítače policie. Útoky zasáhly i Evropu a Spojené státy.

Potíže systémů využívajících operační systém Windows hlásí také americká zasilatelská společnost FedEx.

Mluvčí společnosti Microsoft sdělil, že firma postiženým klientům nabízí dodatečnou podporu a přidala nástroje na zjišťování a ochranu před škodlivým softwarem, který zasažený počítač drží jako rukojmí a žádá výkupné za odblokování.

Kybernetický útok v pátek ochromil nemocnice po celé Anglii. Podobné útoky ohlásila i španělská vláda a později stejné problémy oznámily i skotské a švédské úřady.

 

 

Zdroj: ČTK

Terčem hackerských útoků se stalo více než 70 zemí Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Microsoft už nebojuje proti Linuxu, jde mu naproti

    Tech ·

    Softwarová firma Microsoft oznámila, že tři verze svobodného a otevřeného počítačového operačního systému Linux - Ubtuntu, Suse a Fedora - budou k mání na Windows Stor…

  2. Kajínek dostane od Zemana milost

    Společnost ·

    Doživotně odsouzený dvojnásobný vrah Jiří Kajínek dostane od prezidenta Miloše Zemana ve druhé polovině května milost. Rozhodnutí o udělení milosti je připraveno, prez…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.