Telefónica hlásí za první čtvrtletí pokles příjmů i výnosů

Společnosti Telefónica, která je největším telekomunikačním operátorem v ČR, klesly konsolidované výnosy z prvního čtvrtletí letošního roku téměř o deset procent na 10,8 miliardy korun. Poklesl i čistý zisk, a to o 47 procent na 558 milionů korun.

Mohlo by vás zajímat

Objem volných peněžních toků bez zahrnutí poplatku za licence k frekvencím LTE se meziročně snížil o 14,3 procenta, což je méně než pokles provozního zisku. Konsolidované investice se kvůli LTE zvýšily o 418 procent na 4,5 miliardy Kč.

Analytik BH Securities, Petr Hlinomaz, říká, že výsledky ukazují na zostřující se prostředí v českém telekomunikačním sektoru. Výnosy i zisky v letošním roce totiž klesaly téměř dvakrát rychleji než před rokem. Tomu se firma snažila čelit výrazným snížením nákladů.

„V obchodování s akciemi na pražské burze se nebude asi tolik hrát o čtvrtletní výsledky firmy jako o spekulace na cenu povinné nabídky odkupu a případnou dividendu, zda se nakonec přikloní k 18 nebo 30 korunám hrubého na akcii,“ dodal

Počet mobilních zákazníků české Telefóniky se zvýšil meziročně o 17.000 na 5,065 milionu. Množství tarifních klientů se zvýšilo o čtyři procenta na 3,23 milionu. Na loni představené neomezené tarify Free již přešlo 95 procent rezidentních zákazníků.

"Úbytek v počtu uživatelů předplacených služeb byl vyvážen jejich přechodem na některý z neomezených tarifů nebo upřednostněním nabídky virtuálních operátorů," uvedl mluvčí Hany Farghali.

Díky rozvoji vysokorychlostní mobilní sítě a nabídce tarifů Free rostl i zájem o internet v mobilu. Na konci března jej používalo již více než 1,2 milionu zákazníků, což představuje meziroční nárůst o 69 procent. Výnosy z internetu v mobilu stouply o 138 procent. Podíl chytrých telefonů stoupl o téměř osm procentních bodů na 36,4 procenta.

Zdroj: ČTK

Telefónica hlásí za první čtvrtletí pokles příjmů i výnosů Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.