Telefónica a Vodafone plánují propustit asi desetinu zaměstnanců

Tuzemští telekomunikační operátoři Telefónica a Vodafone se v rámci úspor v prvních měsících letoška zbaví přibližně desetiny zaměstnanců. O práci tak celkem přijde přibližně 700 lidí. Největší z operátorů T-Mobile propustí desítky zaměstnanců.

Napsaly to dnes Hospodářské noviny. Operátorům dlouhodobě klesají výnosy a letos je čekají miliardové investice do mobilních sítí nové generace.

,,Počet zaměstnanců plánujeme snížit zhruba o 11 procent ze současných téměř 1800. Finální počty odchozích budeme znát na konci března," řekla deníku mluvčí Vodafonu Markéta Kuklová. Změny se podle ní dotknou hlavně těch, kteří nejsou v přímém styku se zákazníky. Stovky zaměstnanců propustil Vodafone už loni.

T-Mobile loni opustilo 300 lidí, Telefóniku přesně před rokem šest stovek a nynějších pět set má být součástí již dříve schválených úspor. ,,I letos budeme pokračovat v dlouhodobém programu restrukturalizace, který začal již v roce 2011," uvedl mluvčí Telefóniky Hany Farghali. Podle informací HN však může počet propuštěných stoupnout po převzetí Telefóniky finanční skupinou PPF miliardáře Petra Kellnera. Její mluvčí Radek Stavěl odmítl informaci komentovat.

Zdroj: ČTKr

Telefónica a Vodafone plánují propustit asi desetinu zaměstnanců Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Deutsche Bank vykázala ztrátu přes miliardu eur

    Byznys ·

    Deutsche Bank, největší německá banka, vykázala ve čtvrtém čtvrtletí překvapivě ztrátu před zdaněním 1,153 miliardy eur (31,7 miliardy Kč). Důvodem mohly být mimo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.