Technologické společnosti se začínají orientovat na sport, budoucností je chytré oblečení

Technologické společnosti začínají přesouvat svoji pozornost z chytrých náramků určených pro sportování na chytré sportovní oblečení. Ve Spojených státech mají letos přijít na trh například chytré boty, ve kterých lze nastavit trasu, kam uživatel plánuje jít nebo běžet. Pomocí vibrací poté boty ukážou správný směr. Pokud bude uživatel chtít zlepšit rychlost uběhnutého okruhu, boty ho upozorní na to, že by měl zrychlit.

Výzkumná firma Gartner předpovídá, že se letos prodá 68 milionů chytrých zařízení zaměřených na sport a fitness. Jejich výrobci se přitom začínají odvracet od chytrých náramků a zaměřují se stále častěji na oblečení a boty. Právě chytré boty by si mohli zákazníci oblíbit, uvádí Gartner a dodává, že v roce 2016 se jich podle odhadů prodá kolem 26 milionů kusů.

Jednou ze startupových projektů, které doufá v úspěch na poli chytrého oblečení je firma Indian. Původním záměrem této společnosti bylo pomáhat zrakově postiženým s navigací a orientací v prostoru. Jí vyvíjené boty by vibrovaly v situaci, kdy by měl uživatel odbočit vlevo nebo vpravo. Nyní společnost rozšířila možné využití svého výrobku i na sport.  Vlastníci těchto bot si budou moci nastavit trasu a obuv jim pomůže prostřednictvím vibrací udržovat správný směr. 

Další firmou, která se zabývá tomuto inovativnímu odvětví, je například společnost LeChal. Software nainstalovaný do jejích bot ukládá do aplikace jednoduché statistiky, jako jsou vzdálenost, kalorie, které sportovec spálí a počet kroků. Boty se prodávají za cenu od 200 dolarů (5100 korun) a speciální vložky do nich stojí dalších 150 dolarů (3800 korun). Na americkém trhu by se měly objevit již letos.

Společnost Glofaster pak vyvíjí chytrou bundu, jež shromažďuje údaje o sportovním výkonu. Uživatelům pomáhá naplnit stanovené cíle, jako je rychlost nebo analyzuje úroveň tepové frekvence. Zpětnou vazbu budou poskytovat světelné ukazatele na rukávech. 

 

Zdroj: CNN, Zet

Technologické společnosti se začínají orientovat na sport, budoucností je chytré oblečení Foto: Profimedia.cz: Chytré boty LeChal

reklama

Další články

  1. Řecko představí seznam plánovaných reforem

    Byznys ·

    Řecko v následujících dnech odhalí svým evropským partnerům seznam plánovaných reforem. Po několikahodinovém jednání s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem se zástupci …

  2. Aerolinky Ryanair otočily, do USA létat nebudou

    Byznys ·

    Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair podle BBC opouští plány na přepravu lidí mezi Evropou a Severní Amerikou. Stalo se tak jen několik dní poté, co její sp…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.