Technologické společnosti nabírají pracovníky s autismem, připojuje se i Microsoft

Technologická společnost Microsoft minulý týden oznámila, že se chystá spustit pilotní program zaměřený na hledání lidí s autismem pro práci na plný úvazek. Microsoft bude na projektu spolupracovat s dánskou poradenskou společností Specialisterne, která se na hledání práce pro autisty zaměřuje. Důvodem zájmu Microsoftu o zaměstnance s autismem je to, že tito lidé mívají neobvyklou paměť nebo jiné důležité dovednosti, jež mohou technologickým společnostem pomoci, napsal list The Washington Post. 

O novém programu poprvé informovala na svém blogu viceprezidentka společnosti Microsoft pro celosvětové aktivity Mary Ellen Smithová. 

Microsoft se vydává tímto směrem, protože lidé s autismem podle něj mohou dodat sílu, kterou technologická společnost potřebuje. Někteří z nich mají podle Smithové například schopnost uchovávat informace, mají cit pro detail, vynikají v matematice nebo programování.

Microsoft plánuje zahájit program s deseti kandidáty. Technologická společnost bude spolupracovat s dánskou poradenskou firmou Specialisterne, která se autistům snaží hledat vhodnou práci připravenou s ohledem na profil jejich osobnosti.

Specialisterne mimo jiné pomáhala s hledáním vhodných kandidátů - autistů i další softwarové společnosti SAP. V roce 2013 pro ni sháněla zaměstnance pro práci, jež vyžadovala velké soustředění. Jednalo se o testování softwaru a odhalování s ním spjatých chyb.

Kroky Microsoftu mohou demonstrovat skutečnost, že technologický průmysl potřebuje i specifický druh talentu. V roce 2012 publikoval deník New York Times článek s titulkem „Výhody autismu“, který odkazoval právě na firmu Specialisterne. Její zakladatel Thorkil Sonne objevil v autistických lidech potenciál. Technologické společnosti totiž hledají zaměstnance, kteří jsou schopni vykonávat specifické, intenzivní a někdy i nudné úkoly. Sonne našel ideální kandidáty pro tento druh práce v autistických lidech, kteří se sice těžko socializují, ale disponují schopnostmi spočívajícími v neobvyklé paměti nebo soustředěnosti, jež normální lidé nemají. 

 

Zdroj: The Washington Post, Zet

Technologické společnosti nabírají pracovníky s autismem, připojuje se i Microsoft Foto: Ken Wolter / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.