reklama

„Taxislužby s vlastními automobily nenapomáhají kvalitě,“ říká spoluzakladatel služby Liftago

Taxislužby s vlastními automobily, jsou konceptem, který jde proti kvalitě, myslí si spoluzakladatel mobilní aplikace Liftago Ondřej Krátký. Podle něj je zapotřebí mít řidiče, který auto vlastní a chce nabízet kvalitní službu, na základě čehož dostane ohodnocení. Krátký na rádiu Zet řekl, že se díky tomu vyřadí nespolehliví řidiči a v nabídce tak zůstanou jen ti s dobrými referencemi. 

Mohlo by vás zajímat

„Přinášíme konkrétně tlak na kvalitu řidiče. To znamená, že Liftago dnes sbírá asi 15 tisíc hodnocení na jednotlivé řidiče, což vytváří tlak na ty nejlepší, aby si mohli co nejvíce vydělat a na ty nejhorší, aby vypadli,“ řekl Krátký.

Alternativní taxislužba Uber podle Krátkého vytváří technologický tlak na inovace. Spoluzakladatel aplikace Liftago ale zároveň říká, že Uber čerpá z toho, že obchází zákon a má tak pro vykonávání své činnosti volné ruce.

Na pražském trhu s taxislužbami se objevila také konkurence v podobě bílých taxíků Tick Tack podnikatele Radima Jančury. Ten se snaží svým zákazníkům dát kvalitu vozového parku. Krátký ovšem říká, že sám Jančura už poznává nevýhodu spočívající ve fyzickém vlastnění automobilů.

„My máme určitě výhodu v tom, že přinášíme na trh transparentnost, která tam nebyla a to napříč všemi taxislužbami. Nezávisle na jednotlivých taxislužbách pak hodnotíme řidiče. Zákazníci si poté mohou vybrat,“ sdělil Krátký na rádiu ZET.

Spoluzakladatel aplikace Liftago mluvil také o tom, že v samotných začátcích služby se její klientela skládala z mladých zákazníků, kteří byli zapálení do technologií. Situace se ale změnila a už více než rok není vidět žádné věkové omezení, tvrdí Krátký. O službu podle něj projevují zájem všechny věkové kategorie. Stejná situace byla u samotných taxikářů.

„Začali u nás pracovat nadšenci do technologií. V současnosti je to jinak a máme například i šedesátiletého řidiče, který frčí jako hodinky,“ dodal Krátký. 

 

 

Článek obsahuje pouze citace z rozhovoru se spoluzakladatelem aplikace Liftago Ondřejem Krátkým. Celý rozhovor odvysílaný na rádiu ZET si můžete přehrát v playeru výše. 

 

Zdroj: ZET

„Taxislužby s vlastními automobily nenapomáhají kvalitě,“ říká spoluzakladatel služby Liftago Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Varufakis: Záchranný program nebude fungovat

    Společnost ·

    Bývalý řecký ministr financí Janis Varufakis si myslí, že nový záchranný program, na kterém se Řecko dohodlo s věřiteli, nebude úspěšný. Varufakis to řekl v rozhovoru …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.