Taxislužba Uber plánuje vytvořit v zemích Evropské unie 50 000 nových pracovních míst

Americký zprostředkovatel taxislužby Uber plánuje vytvořit 50 000 nových pracovních míst v městech Evropské unie, která s taxislužbou budou ochotna uzavřít partnerství. Uvedl to spoluzakladatel a generální ředitel podniku Travis Kalanick. Uber se v poslední době potýká v některých zemích s problémy kvůli negativnímu postoji regulačních úřadů.

„Chceme v roce 2015 vytvořit nové partnerství s městy v Evropské unii,“ prohlásil Kalanick. „Pokud nalezneme potřebné regulační podmínky, můžeme slíbit pracovní místa a méně dopravních zácp,“ dodal.

Šéf Uberu tak podle agentury Reuters zaujal smířlivější postoj k úřadům, které dosud často ostře kritizoval za byrokracii a regulaci. Ta podle něj chrání tradiční taxikářské služby a blokuje rozvoj alternativních způsobů přepravy.

Firma vznikla v roce 2009 a nyní ve světě rychle expanduje. Aplikace Uber umožňuje zákazníkům, kteří si ji stáhnou do mobilního telefonu, spojit se přímo s registrovanými řidiči, kteří je odvezou na určené místo. Aplikace slouží i jako taxametr a platební nástroj.

Firma se označuje za trh, který přes internet zprostředkovává kontakt mezi řidiči a zákazníky, nikoli za přepravní službu. Uber nyní provozuje svůj systém ve více než 250 městech asi padesátky zemí světa včetně České republiky; zejména v Evropě ale naráží na regulační překážky, odpor tradičních provozovatelů taxislužby a soudní zákazy.

Objevují se například pochybnosti, zda firma v rámci svých služeb dostatečně zajišťuje bezpečnost a soukromí cestujících. Například indická metropole Dillí loni v prosinci zakázala fungování služby Uber kvůli tomu, že byl jeden z jejích indických řidičů obviněn ze znásilnění mladé pasažérky.

 

Zdroj: ČTK

Taxislužba Uber plánuje vytvořit v zemích Evropské unie 50 000 nových pracovních míst Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Sonda New Horizons zahájila průzkum planety Pluto

    Tech ·

    Americká sonda New Horizons, kterou Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) vyslal do vesmíru v lednu roku 2006, zahájila přibližování k trpasličí planetě Pluto. Son…

  2. Tesla Motors plánuje prudce zvýšit výrobu

    Byznys ·

    Americký výrobce elektromobilů Tesla Motors chce v příštích letech prudce zvýšit výrobu. Do roku 2020 plánuje automobilka dosáhnout hranice 500.000 vozů ročně, tedy ví…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.