Taxikáři dnes vyrazí protestovat opět proti Uberu

Taxikáři se ve čtvrtek v Praze opět sejdou na protest proti službám typu Uber. K zahájení plánované akce dojde na Strahově v 10:00.Akce začne na Strahově v 10:00, její podobu organizátoři neupřesnili. Ve střehu před protesty jsou připraveni policisté, strážníci i dopravní podnik (DPP). Situaci budou sledovat a operativně řešit. Protestující pražské taxikáře podpořili jejich kolegové z dalších krajů.

Taxikáři tento týden pouze deklarovali, že protest nemíří proti magistrátu, ale vládě a ministerstvům. Po nich chtějí, aby zakázaly fungování Uberu a dalších podobných služeb. Policie ve středu neupřesnila, jaká plánuje opatření, ale podle mluvčího Jana Daňka bude vše směřovat k tomu, aby se protesty dotkly dopravy v metropoli co nejméně. S policií se bude na případných opatřeních domlouvat i DPP.

Protestujícím taxikářům vadí zejména to, že za Uber a podobné služby jezdí řidiči bez taxikářské koncese, nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky.

Počátkem loňského října taxikáři blokovali pomalou jízdou provoz v okolí ruzyňského letiště a svou nespokojenost dávali najevo i před budovou pražského magistrátu. Protestovali i v Brně. Tentokrát se v jiných městech protesty nechystají, do Prahy však zřejmě dorazí taxikáři z jiných krajů.

 

 

Zdroj: ČTK

Taxikáři dnes vyrazí protestovat opět proti Uberu Foto: ČTK/Krumphanzl Michal

reklama

Další články

  1. Schulz odejde z čela SPD, nahradí jej Nahlesová

    Společnost ·

    Šéf německých sociálních demokratů Martin Schulz odejde z čela strany. Ve středu večer to potvrdil na tiskové konferenci v Berlíně. Dvaašedesátiletého politika, který …

  2. CDU/CSU a SPD se domluvily na koaliční smlouvě

    Společnost ·

    Německo s největší pravděpodobností povede opět velká koalice. Konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové a sociální demokracie (SPD) se podle informací ser…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.