T-Mobile zvýšil díky koupi pevných sítí tržby na 24 miliard korun

Mobilní operátor T-Mobile se v Česku vrátil loni k růstu. Tržby mu totiž vzrostly o 1,3 procenta na 24,07 miliardy korun především díky koupi provozovatelů pevných sítí T-Systém a GTS Czech. Počet zákazníků T-Mobile stoupl o 170 000 na šest milionů. 

Provozní zisk operátora ale klesl o čtyři procenta na 10,04 miliardy korun. Příjmy z mobilních služeb klesly o čtyři procenta na 18,9 miliardy korun. Průměrná měsíční útrata mobilních zákazníků klesla meziročně o devět procent na 263 korun.

„Byl to náš nejrušnější rok. Nejenže jsme zásadně změnili organizaci a způsob práce, ale museli jsme změnit i způsob myšlení,“ uvedl generální ředitel Milan Vašina.

Počet tarifních zákazníků se zvýšil o pět procent na 3,5 milionu, počet lidí s předplacenou kartou stagnoval na 2,5 milionu. Údaje od loňského prvního čtvrtletí zahrnují zákazníky virtuálních operátorů využívajících infrastrukturu T-Mobilu. Podíl odcházejících zákazníků stoupl z 1,1 na 1,3 procenta měsíčně.

Mobilní zákazníci operátora loni provolali průměrně 151 minut měsíčně, tedy o čtyři procenta meziročně více. Objem přenesených dat vzrostl o 59 procent a dosáhl téměř 10.00 terabytů. Rostoucí využívání datových služeb se odrazilo v růstu podílu nehlasových služeb na tržbách o čtyři procentní body na rekordních 38 procent.

 

Zdroj: ČTK

T-Mobile zvýšil díky koupi pevných sítí tržby na 24 miliard korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Cena ropy roste, dostala se nad 60 dolarů

    Byznys ·

    Cena severomořské ropy Brent se včera vrátila nad hranici 60 dolarů za barel, když vzrostla o pět procent. Stalo se tak jednak na základě vývoje průmyslové výroby v Čí…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.