T-Mobile umožní uživatelům telefonovat prostřednictvím Wi-Fi

Mobilní operátor T-Mobile během několika týdnů spustí mobilní volání přes Wi-Fi. Pomocí technologie Voice over Wi-Fi (VoWiFi) bude mít zákazník možnost telefonovat a posílat zprávy stejným způsobem jako v mobilní síti. O novince informovali zástupci společnosti. Konkurenční operátoři službu zatím nenabízí. 

Wi-Fi volání nalezne uplatnění zejména v místech, kde mohou být problémy se sílou či kvalitou signálu mobilní sítě. Zákazníci ho využijí například pro telefonování v suterénních prostorech, uvnitř budov se silnými stěnami nebo v ocelových výrobních halách a skladištích. V místech, kde je šíření mobilního signálu omezeno, bývá totiž Wi-Fi síť často k dispozici.

Wi-Fi volání přináší, podobně jako Voice Over LTE (VoLTE), velmi kvalitní přenos hlasu s potlačením ruchů z okolí. Spojení hovoru je rychlé, služba rovněž podporuje posílání SMS a MMS. Pokud je v daném místě Wi-Fi síť dostupná, telefon ji využije zcela automaticky. Zákazník se přitom nemusí obávat ztráty signálu při odchodu z Wi-Fi pokrytí, protože v takovém případě hovor plynule přejde do sítě LTE. Stejný princip se uplatní při přechodu z LTE do Wi-Fi.

T-Mobile Czech Republic působí na českém trhu od roku 1996, od roku 2002 je součástí mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. Firma má kolem šesti milionů mobilních zákazníků. Rychlou mobilní sítí LTE operátor pokrývá přes 80 procent populace, v příštím roce by to mělo být 99 procent.

 

Zdroj: ČTK

T-Mobile umožní uživatelům telefonovat prostřednictvím Wi-Fi Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.