Sázkovým kancelářím stouply díky sportovním událostem v letošním roce tržby

Češi na sportovních utkáních prosázeli miliardy korun. Vzrostl zájem o internetové sázení, řekli zástupci největších sázkařských společností. Jen za zimní olympijské hry v Soči, běloruské mistrovství světa v ledním hokeji a fotbalový šampionát v Brazílii Češi prosázeli 2,8 miliardy korun. 

 „Rok 2014 nezbývá než označit jako supersázkový. Máme za sebou sportovní vrcholy MS ve fotbale, zimní OH v Soči, tradiční MS v hokeji. V roce 2013 podobně velká sportovní akce chyběla. K tomu jsme evidovali obrovský zájem o tenisové grandslamy a prestižní fotbalové ligy,“ řekl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava. Připomněl, že tržby Holdingu Tipsport za první pololetí meziročně vzrostly o 23 procent na 10,87 miliardy korun. Tento rok tak podle Hadravy bude pro Tipsport z tohoto pohledu rekordní.

Také Fortuně se letos dařilo. „U kursového sázení je podstatný rozdíl mezi lichými a sudými roky. Zatímco v prvním případě probíhá z velkých akcí pouze mistrovství světa v hokeji, v sudých letech je na programu ještě olympiáda a hlavně velká fotbalová akce - mistrovství Evropy, nebo jako letos mistrovství světa. Při srovnání z lichého na sudý rok se toto musí pozitivně projevit. V tomto kontextu můžeme být spokojeni, všechny tři velké akce splnily naše očekávání,“ řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Za první pololetí přijala Fortuna sázky za 333,2 milionu eur (kolem 9,2 miliardy korun), což je meziročně o 20,8 procenta více.

Dvojciferný růst tržeb očekává i Synot, kromě třech nejvýznamnějších sportovních událostí to přikládá nárůstu online sázek. „Uplynulý rok byl pro sázkové kanceláře velmi úspěšný, podíl na tom měla nejen řada významných sportovních událostí, ale především také posilování současného trendu, kterým jsou internetové online sázky, tvořící stále větší podíl objemu sázek,“ podotkla mluvčí Synotu Magda Pekařová.

Více sázeli lidé i u Chance, jen za prvních šest měsíců zvýšila firma obrat o 12 procent na 1,5 miliardy korun. "V druhé polovině roku jsme klientům nadělili nové produkty i služby, nové soutěže, výrazně jsme rozšířili nabídku a zapojili je do největší sázkařské komunity na našem trhu," řekla mluvčí Chance Markéta Světlíková.

 

Zdroj: ČTK

 

Sázkovým kancelářím stouply díky sportovním událostem v letošním roce tržby Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.