Swatch reaguje na nové produkty Applu, nabídne hodinky s platebními funkcemi

Švýcarská společnost Swatch reaguje na vstup americké firmy Apple do segmentu chytrých hodinek. Největší světový výrobce hodinek chce uvést na trh nové modely s platebními funkcemi. Svůj nový produkt plánuje vybavit programovatelnými čipy, které uživatelům umožní platit jen pohybem zápěstí.  

Swatch Group začne hodinky vybavené platební technologií NFC nabízet do dvou měsíců, řekl šéf podniku Nick Hayek. Chytré hodinky Apple Watch od Applu se začnou prodávat 24. dubna, budou nabízet množství funkcí a jejich baterie vydrží zařízení napájet v průměru 18 hodin. Firma nové výrobky podrobněji představila na začátku týdne.

Swatch v rámci zajištění plateb prostřednictvím hodinek navázal spolupráci s čínskou asociací China UnionPay, dále pak s jednou švýcarskou bankou a také s jedním vydavatelem platebních karet, jehož jméno ale firma nesdělila. Jde prý ale o olympijského sponzora. Podle agentury Reuters by proto mohlo jít o společnost Visa, která olympijské hry dlouhodobě podporuje.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Swatch reaguje na nové produkty Applu, nabídne hodinky s platebními funkcemi Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Koruna je k dolaru nejslabší za 11 let

    Byznys ·

    Česká měna se dostala k americkému dolaru na nejnižší úroveň za téměř 11 let. Jeden dolar se včera v závěru obchodování prodával za 25,78 Kč. Koruna vůči dolaru od zač…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.