Světová ikona Porsche 911 podle designéra Bugatti Chiron

Když se řekne Porsche, tak se i automobilovým analfabetům vynoří na mysl Porsche 911. Dá se říci, že je to skoro až archetyp značky. Je to ikona. I vzhledem k tomu se ho nikdo moc nepokouší měnit. Až na ruského designéra Alexandera Selipanova, který se podílel například na podobě nového Bugatti Chiron. Jak tedy vypadá svět podle Selipanova?

Kruhová přední světla a skloněný zadek to jsou hlavní poznávací znamení Porsche 911. Vyrábí se od roku 1964 a za ta léta si prošel kontinuálním vývojem. Změnilo se toho však pomálu.

Designér Selipanov si ve svém volném čase stvořil na počítači svůj pohled na 911. Vystřídal několik barev a odstínů i kol. Podle svých vlastních slov se chtěl vrátit ke kořenům, měkčím linkám a použil méně oblouků než u klasické 911.

Řada automobilových expertů pak vidí v Selipanově návrhu Porsche 911 jiného modelu této německé automobilky, a to konkrétně koncept elektrického vozu Mission E, o kterém jsme psali zde. Objevily se tak i spekulace, zda se ruský designér nezatoužil přidat do týmu Porsche.

U Němců však se svou vidinou žádné ovace nesklidil. Místo v koncernu Volkswagen ho ale můžeme od ledna roku 20017 hledat v automobilce Hyundai, kde byl jmenován designovým šéfem globálního studia luxusní značky Genesis. „Dosud jsem vždy pracoval pro zavedené automobilky, nicméně Genesis je pro mně novou a čerstvou výzvou,“ uvedl designér podle serveru autoforum.cz.

Designér Selipanov má své začátky ve Volkswagenu, kde se podílel na celé řadě projektů. V roce 2010 pracoval pro italskou automobilku Lamborghini, kde designovému týmu pomohl s exteriérem modelu Huracán. Poté zamířil k Bugatti, kde kromě nového modelu Chiron navrhl i koncept Vision Gran Turismo.

 

 

Zdroj: Zet, autoforum.cz

Světová ikona Porsche 911 podle designéra Bugatti Chiron Foto: Alexander Selipanov

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.