Světové ekonomické fórum se bude letos zabývat růstem a zaměstnaností

Hospodářský růst a vytváření pracovních míst budou hlavními tématy letošního Světového ekonomického fóra, které bylo dnes zahájeno v nigerijské metropoli Abuji a bude trvat do 9. května. Nigerijská vláda se v současnosti pracuje na způsobech, jak vyřešit svůj problém s nezaměstnaností.

„Velkým problémem je struktura rozpočtu. Ta není taková, aby mohla v této ekonomice zvýšit výrobní kapacitu, “ poznamenal podle čínského televizního kanálu CCTV analytik Muda Yusuf, který zastává názor, že vláda Nigérie nezvolila správný způsob řešení svých ekonomických problémů. „A dokud to tak bude, tak bude obtížné ekonomiku přimět, aby postupovala tak, jak by měla.“

Nigérie je sice největší africkou ekonomikou, ale její obyvatelstvo je natolik početné, že ze snahy udržet ekonomiku v chodu a poskytnout velmi potřebná pracovní místa činí velmi náročný úkol. Stosedmdesátimilionovou populaci trápí vysoká nezaměstnanost zejména u mladých lidí.

Nigerijská vláda vidí cestu v podpoře rozvoje zemědělství, které podle ní má potenciál pro tvorbu největšího množství pracovních příležitostí. Od roku 2011 podporuje podnikání mladých osob do 25 let, což podle úřadů dalo zaměstnání 26 tisícům obyvatel.

Podle kritiků to ale není dostačující. Rozvoji podnikání brání zaostalá infrastruktura, nedostatek nabídek nízkoúročených půjček a s tím souvisejí vysoká nákladnost provozu.

Zdroj: ČTK

Světové ekonomické fórum se bude letos zabývat růstem a zaměstnaností Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.