Svět podle Williamsona ztrácí trpělivost s Putinem

Svět se sjednotil za Velkou Británií v kauze dvojího ruského agenta Sergeje Skripala, trpělivost s ruským vůdcem Vladimirem Putinem dochází. Při návštěvě Estonska to dnes v Tallinnu řekl britský ministr obrany Gavin Williamson. Podpora britského stanoviska je podle něj "porážkou prezidenta Putina".

Britský ministr komentoval dramatickou roztržku mezi Moskvou a Londýnem kvůli případu Skripala a jeho dcery, které počátkem března otrávil na jihu Anglie neznámý útočník armádním jedem zvaným novičok. Británie považuje za nepochybné, že za útokem stojí Kreml. K jejímu názoru se přiklonily i státy NATO a Evropské unie, Rusko ale podíl na útoku popírá.

"Světu dochází trpělivost s prezidentem Putinem a jeho činy. Skutečnost, že napříč aliancí NATO a Evropskou unií se státy postavily na stranu Spojeného království... je tou nejlepší odpovědí, kterou jsme mohli čekat," řekl Williamson.

Kreml se podle něj snaží Západ rozdělit, ale svět sjednocený za Británií "vyslal do Kremlu a Putinovi mimořádně mocné poselství," řekl britský ministr obrany. Postoj spojenců Londýna označil za "velké vítězství".

Státy Evropské unie se v pátek dohody na dalších odvetných opatřeních proti Rusku a zvažují vyhoštění ruských diplomatů ze svých metropolí. Možnost stejného kroku dal najevo i Washington.

 

Zdroj: ČTK

Svět podle Williamsona ztrácí trpělivost s Putinem Foto: Shutterstock

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.