Svět oslavil mezinárodní den svobody tisku: Jaké země jsou na tom nejhůře?

Svět ve středu oslavil Mezinárodní den svobody tisku. Lidé vzdali hold novinářům, kteří přišli během své práce o život. V rámci tohoto důležitého dne vám přinášíme infografiku serveru Statista, která poukazuje na nejméně svobodné státy s ohledem na svobodu tisku.

Letošní rok je vzhledem k šíření falešných zpráv zejména důležitý. Lidé si musí i ve spojitosti s blížícími se volbami uvědomit, jaký důležitý význam má svobodné vyjadřování a z něho vyplývající svoboda slova. Organizace spojených národů (OSN) v této souvislosti oznámila, že „svobodná, nezávislá a profesionální žurnalistika nebyla ve spojitosti s mediální zodpovědností a důvěryhodností nikdy důležitější“.

Podle průzkumu veřejného mínění společnosti Gallup se nejsvobodnější média nacházejí v západní Evropě. Konkrétně jde pak o Dánsko, Norsko, Finsko, Švýcarsko, Nizozemsko, Irsko a Švédsko. Infografika ukazuje ale opačný konec tabulky, kde jsou zveřejněny země se značně pokřivenou svobodou tisku. 

 

Zdroj: Statista.com

 

Zdroj: Zet

Svět oslavil mezinárodní den svobody tisku: Jaké země jsou na tom nejhůře? Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Babiš podal kvůli nahrávkám trestní oznámení

    Společnost ·

    Vicepremiér Andrej Babiš podal trestní oznámení kvůli záznamům svých rozhovorů, které se tento týden objevily na internetu. Oznámení již podal na městském státním zast…

  2. Deutsche Bank má nového největšího akcionáře

    Byznys ·

    Čínský konglomerát HNA Group od úterý vlastní skoro 10 procent největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank. Na postu top akcionáře německé společnosti tak vyst…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.