Supermarkety Albert vydělaly o 90 % méně navzdory růstu tržeb o téměř třetinu

Vlastník řetězce supermarketů a hypermarketů Albert zvýšil v České republice ve druhém čtvrtletí tržby meziročně o více než 30 procent na 10,9 miliardy korun. Provozní zisk firmy přesto ve stejném období klesl o téměř 90 procent na 18 milionů korun. Firma to uvedla na svých internetových stránkách.

Na silném růstu tržeb se podle vyjádření firmy podílely jednak úspěšné prodejní kampaně, ale také začlenění 49 prodejen SPAR, které Ahold koupil před rokem za 5,2 miliardy korun.

Firmě ovšem navzdory růstu tržeb klesl provozní zisk o téměř 90 procent. Důvodem je pokles provozní marže, která ještě v loňském druhém čtvrtletí dosahovala dvou procent. Ve stejném období letos to bylo už jen jedno procento. Dalším faktorem, který negativně ovlivnil čtvrtletní zisk, jsou podle Aholdu jednorázové náklady spojené s integrací prodejen Spar do řetězce Albert.

Ahold očekává, že začlenění řetězce Spar bude výši provozní marže v České republice mírně negativně ovlivňovat i ve zbytku roku 2015.

Provozní zisk celé skupiny Ahold se zvýšil o 16 procent na 301 milionů eur (8,1 miliardy Kč). Čistý zisk pak vzrostl o třetinu na 195 milionů eur a tržby se zvýšily o 17 procent na 8,7 miliardy eur. "Máme za sebou vynikající čtvrtletí a těší nás finanční výkon našich aktivit. Zvýšili jsme tržby a provozní i čistý zisk," uvedl ředitel podniku Dick Boer.

Ahold se v červnu dohodl na spojení s belgickým konkurentem Delhaize. Sloučená skupina s názvem Ahold Delhaize bude čtvrtým největším maloobchodním řetězcem v Evropě. Boer dnes potvrdil, že fúze by měla být dokončena v polovině příštího roku.

Společnost Ahold vstoupila na český trh v roce 1990, provozuje zde prodejny Albert.

 

Zdroj: Zet, ČTK

Supermarkety Albert vydělaly o 90 % méně navzdory růstu tržeb o téměř třetinu Foto: ČTK/Fotobanka ČTK/Fluger René

reklama

Další články

  1. Škoda Auto vstoupí na jihokorejský trh

    Byznys ·

    Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto plánuje ještě letos vstoupit na jihokorejský trh. Informoval o tom server E15.cz s odvoláním na jihokorejský deník The Korea He…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.