Stávka pilotů stála Air France 500 milionů eur

Letecká společnost Air France vyčíslila náklady na dvoutýdenní stávku svých pilotů na 500 milionů eur. V září aerolinie přepravily o 16 procent pasažérů méně. Dopadem pak je celkové snížení odhadu hrubého provozního zisku mateřské společnosti Air France-KLM za celý letošní rok o více než pětinu.  

Nově zveřejněný provozní zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) má nyní činit 1,7 miliardy až 1,8 miliardy eur. Provozní zisk společnost snižuje již podruhé v tomto roce. Air France-KLM letos v červenci revidovala odhad EBITDA na 2,2 až 2,3 miliardy eur z původních 2,5 miliardy eur kvůli slabé poptávce po nákladní přepravě.

Aerolinie Air France-KLM, které jsou podle příjmů druhou největší leteckou společností v Evropě, v září zaznamenaly pokles přepravených cestujícíh o 16 procent. Rezervace na čtvrté čtvrtletí se snížily o jeden až dva procentní 

Společnost dodala, že odhad ztrát zahrnuje přímou ztrátu 320 až 350 milionů eur. Přímá ztráta bere v úvahu nižší příjmy a nákup letenek pro zákazníky u konkurenčních leteckých společnosti. Tyto náklady částečně kompenzovaly úspory pohonných hmot a dalších nákladů. Zbytek částky tvoří zpožděné rezervace.

Finanční ředitel Pierre-François Riolacci řekl novinářům, že aerolinky na čtvrté čtvrtletí prodaly zhruba 28 procent své kapacity. Obvykle v tuto dobu mají prodáno 30 procent kapacit. Skupina však odhaduje, že toto zpoždění prodeje by mohlo být postupně sníženo v příštích týdnech, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK 

Stávka pilotů stála Air France 500 milionů eur Foto: Ředitel mateřské skupiny Air France-KLM Alexandre de Juniac Zdroj: ČTK/AP

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.