Stávka palubního personálu bude stát Air France 90 milionů eur

Týdenní stávka palubního personálu bude stát francouzskou leteckou společnost Air France zhruba 90 milionů eur (2,4 miliardy korun). Informoval o tom generální ředitel podniku Frederic Cagey rozhlasové stanici France Info.

Stávka začala ve středu a skončit by měla dnes. Vedla mimo jiné ke zrušení některých letů Air France mezi Prahou a Paříží. Podle Cageyho se protest dotkl zhruba 180 tisíců cestujících.

Ke stávce palubního personálu vyzvaly dva odborové svazy poté, co zkrachovala jednaní se zástupci podniku o nové pracovní smlouvě, napsala agentura Reuters.

Dnes jsou podle internetových stránek ruzyňského letiště zrušeny čtyři lety Air France mezi Prahou a Paříží. Jde o spoje s příletem do Prahy v 14:45 a 19:50 a navazující odlety na pařížské letiště Charlese de Gaullea v 15:40 a 20:35.

 

 

Zdroj: ČTK

Stávka palubního personálu bude stát Air France 90 milionů eur Foto: bellena / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. V Londýně otevřeli první restauraci nabízející jídlo z 3D tiskáren

  Byznys ·

  V Londýně koncem července na několik dní otevřela první restaurace na světě, jež zákazníkům nabízí jídla „vytištěná“ na 3D tiskárnách. Podnik s názvem 

  Cena americké ropy WTI kvůli obavám z nadbytečných dodávek surovin klesla pod 40 dolarů

  Byznys ·

  Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) včera klesla o zhruba čtyři procenta a poprvé od dubna se propadla pod částku 40 dolarů za barel. Investoři se o…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.