Státní dluh podle ministerstva financí loni klesl o 60 miliard korun na 1,6 bilionu korun

Státní dluh se loni snížil o 59,6 miliardy korun na 1,613 bilionu korun. Na poklesu má zásluhu přebytek státního rozpočtu 61,8 miliardy Kč a zefektivňování řízení likvidity státní pokladny, vyplývá ze Zprávy o řízení státního dluhu ČR v roce 2016, kterou v pátek zveřejnilo ministerstvo financí. Na každého Čecha tak připadá dluh 153 000 korun.

Údaj o státním dluhu již v prosinci oznámil ministr financí Andrej Babiš. „Zkrotili jsme státní dluh, který za mých předchůdců astronomicky narostl. Od mého nástupu do funkce ministra financí jsme jej snížili o 70 miliard Kč,“ uvedl v pátek.

Podíl státního dluhu na HDP se meziročně snížil ze 36,7 procenta na 34,2 procenta, dluhová zátěž klesá třetím rokem v řadě. „Poměrové zadlužení vůči HDP kleslo za dobu fungování naší koaliční vlády o 6,9 procentního bodu,“ dodal ministr.

 

Zdroj: ČTK

Státní dluh podle ministerstva financí loni klesl o 60 miliard korun na 1,6 bilionu korun Foto: yakub88 / Shutterstock.com: Ministr financí Andrej Babiš

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.