Stát chce do konce roku najít provozovatele bazénu a hotelu Thermal

Ministerstvo financí chce ještě v letošním roce najít strategického partnera, který by po rekonstrukci provozoval karlovarský hotel Thermal. Zároveň chce v koncesním řízení vybrat provozovatele nyní uzavřeného bazénu nad hotelem. Novinářům to řekla ministryně financí Alena Schillerová.

"Jednáme se strategickým partnerem, který by jednak pomohl s rekonstrukcí a jednak provozoval hotel. Musí se to nějakým způsobem uchopit, aby to někam vedlo. Jednáme s partnerem, který má zkušenosti s provozováním takovýchto objektů," řekla Schillerová. Partnerem by měla být česká firma, konkrétní jméno ale zatím ministryně nechce říci.

Hotel Thermal, který patří státu a spravuje ho ministerstvo financí, je před zásadní rekonstrukcí. Měla by stát 580 milionů, přičemž 300 milionů na ni dal stát vkladem do základního jmění hotelu, dalších 148 milionů se podařilo získat na energetické úspory ze Státního fondu životního prostředí a zbytek pokryje úvěr. Schillerová, která si dnes hotel prohlédla osobně, věří, že práce začnou ještě letos.

Ministerstvo jedná i s možnými zájemci o provozování bazénu, který podle mínění obyvatel města patří dnes mezi největší ostudy lázeňského města. Podle Schillerové by se vybraný partner měl částečně podílet, spolu se státem, na rekonstrukci bazénu a jeho zázemí a pak jej provozovat. Řekla, že z technických důvodů není možné obě stavby, které vznikaly jako celek, od sebe úplně oddělit.

Hotel čekají i personální změny. Předseda představenstva společnosti Thermal F Ivan Chadima, kterému končí funkční období, oznámil, že pokračovat nebude. Volné je i další křeslo v představenstvu, které je třeba doplnit, uvedla dnes Schillerová.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Stát chce do konce roku najít provozovatele bazénu a hotelu Thermal Foto: Wikimedia

reklama

Další články

  1. CEFC se zbavila podílu v Canaria Travel

    Byznys ·

    Čínská skupina CEFC se zbavila svého 49,99procentního podílu v cestovní kanceláři Canaria Travel. Ten přitom loni v říjnu koupila od firmy Unimex Group a EH Group. Inf…

  2. Nové referendum? Mluvčí Mayové jej vylučuje

    Společnost ·

    Plán vlády premiérky Theresy Mayové zveřejněný minulý týden představuje jediný způsob, pomocí něhož lze docíit dohody o odchodu Británie z Evropské unie, který bude v …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.