reklama

Streaming hudby je na vzestupu, v USA poprvé překonal digitální prodeje

Celkový počet hudebních nahrávek získaných spotřebiteli pomocí streamování loni ve Spojených státech vzrostl o 76 procent. Poprvé tak překonal objem digitálního prodeje hudby. Uvedla to firma pro výzkum hudebního trhu Nielsen Music.

Mohlo by vás zajímat

Američané si loni přes streamingové platformy jako Apple Music, Google Play, Spotify, Pandora nebo Amazon Music poslechli 431 miliard písní. Nejvíce se na streamování podílely žánry hip hop a R&B a nejvíce se streamovaly nahrávky umělců jako Drake, The Weeknd, Kanye West a Rihanna, uvedl Nielsen podle agentury Reuters.

Prudký nárůst streamování sice vedl k poklesu zájmu o hudbu prostřednictvím jiných formátů, zejména digitálního prodeje. Celkově se však zájem o hudbu v USA loni zvýšil o tři procenta.

Poprvé za deset let loni narostl podíl fyzických nosičů hudebních alb na celkovém prodeji alb. Nadále pokračoval trend růstu prodeje klasických vinylových desek, který dosáhl 13 milionů kusů a dostal se nejvýše od roku 1991.

Také v Česku klesá digitální stahování hudby a lidé začínají slyšet na streamingové platformy jako je například Spotify, Google Play, Deezer nebo Youradio. Podle ředitelky České národní skupiny Mezinárodní federace hudebního průmyslu Petry Žikovské se v roce 2015 stal streaming skutečným fenoménem. Tehdy představoval 70 procent celkového digitálního trhu a kopíroval trend dění ve Spojených státech.

Dříve zmíněné Youradio je ryze český projekt. Výhodou využívání této služby je skutečnost, že člověk může poslouchat opravdu to, co chce. Vybere si jméno jednoho nebo více interpetů a Youradio přehraje skladky od vámi požadovaného muzikanta nebo jim podobným interpretům. Youradio má k dispozici rovněž celkově 80 takzvaných hudebních nálad, které se stále rozšiřují. Jeho uživatel si tak může vybrat například písničky ve skupině do fitka, na relax nebo na párty. Více o českém počinu se dozvíte ZDE.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

 

 

Streaming hudby je na vzestupu, v USA poprvé překonal digitální prodeje Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Sold Out Biz: Jak se vypořádat s odmítnutím

    Byznys ·

    Odmítnutí klientem je pro obchodníka denním chlebem. I proto je nutností se s ním naučit pracovat. Obávané „ne“ totiž nemusí být konečné. Jak s odmítnutím pracovat, ab…

  2. BBC: Bojujte za Obamacare, vyzval Obama demokraty

    Společnost ·

    Prezident Spojených států amerických Barack Obama apeloval na demokraty, aby bránili jeho reformu zdravotnictví zvanou Obamacare. Tým nově zvoleného prezidenta Donalda…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.