Strany vynaloží na říjnové volby kolem půl miliardy Kč, nejtransparentnější jsou piráti a zelení

Strany podle odhadu protikorupční organizace Transparency International (TI) vynaloží na kampaň pro říjnové krajské a senátní volby okolo půl miliardy korun. Centrály stran často nevědí, odkud jejich krajské pobočky na kampaň berou peníze. Informace vycházejí z výsledků monitoringu financování volebních kampaní 309 subjektů v jednotlivých krajích. To dnes zveřejnila právě organizace Transparency International.

K nejtransparentnějším patřily kampaně menších parlamentních stran, především České pirátské strany a Strany zelených. Velké strany jako ČSSD, ANO 2011 či KDU-ČSL poskytly podle ředitele TI Davida Ondráčky informace spíše z centrál, jejich krajské pobočky na ně mnohdy jen odkazovaly.

TI strany v krajské kampani oznámkovala jako při školním hodnocení, propadnout nenechala nikoho. Nejhorší známku - čtyřku - udělila uskupení Osobnosti Pardubického kraje v čele se Stranou práv občanů a seskupení Budoucnost pro Liberecký kraj v čele s KDU-ČSL. Jedničku dostaly koalice zelených s piráty v Ústeckém a Pardubickém kraji.

 

Zdroj: ČTK

Strany vynaloží na říjnové volby kolem půl miliardy Kč, nejtransparentnější jsou piráti a zelení Foto: Profimedia.cz

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.