Střelec v novinové redakci v USA zabil pět lidí

Pět lidí zastřelil útočník v redakci deníku The Capital ve městě Annapolis v americkém státě Maryland. Další dva lidi podlehli při útoku lehká zranění. Mluvčí města Annapolis podle agentury AP uvedla, že útočník byl dopaden. Podle vyjádření policie si střelec sídlo listu vybral cíleně.

William Krampf, který je šéfem policie v okrese Anne Arundel, jehož je Annapolis součástí, řekl, že střelec po vstupu do budovy zapálil dýmovnice. K útoku použil dlouhou střelnou zbraň. Média dříve uváděla, že to byla zřejmě brokovnice.

Vyšetřovatelům se již podařilo útočníka identifikovat, je to běloch ve věku téměř 40 let. Podle informací agentury AP se muž očividně snažil rychlé identifikaci zabránit, neboť si poškodil bříška konečků prstů tak, aby nebylo možné použít k určení identity otisky. Identita nakonec byla stanovena na základě porovnání fotografií tváře. Jméno útočníka policie nezveřejnila.

Policejní šéf Krampf řekl, že redakce deníku byla před útokem na sociálních sítích terčem hrozeb. Zda za vyhrožováním stál útočník, jasné zatím není.

Deník The Capital přináší zpravodajství z hlavního města Marylandu a sousedních okresů. Vlastníkem deníku je společnost Baltimore Sun Media Group.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Střelec v novinové redakci v USA zabil pět lidí Foto: ČTK/AP/Jose Luis Magana

reklama

Další články

  1. Unipetrolu letos akcionářům nevyplatí dividendu

    Byznys ·

    Akcionáři petrochemického holdingu Unipetrol nedostanou žádnou dividendu z loňského hospodaření. Po téměř 17 hodinách jednání o tom nad ránem rozhodla valná hromada sp…

  2. Jaký vliv má na vládu prezident Zeman a KSČM?

    Společnost ·

    České deníky si ve čtvrtek především všímají vlivu komunistů a prezidenta Miloše Zemana na vládu premiéra Andreje Babiše (ANO). Staronový předseda vlády se podle nich …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.