Stávka Air France pomohla aeroliniím easyJet k vyšším příjmům

Briské nízkonákladové aerolinie easyJet budou profitovat ze stávky francouzské letecké společnosti Air France. Díky tomu, že se cestující rozhodli využít služby britských aerolinek místo stávkujících Air France, se zvýšily příjmy easyJetu zhruba o 5 milionů liber (175 milionů korun). 

Mohlo by vás zajímat

Společnost easyJet zároveň zvýšila odhad ročního zisku, na což její akcie reagovaly růstem kolem pěti procent. Britské aerolinii v závěru finančního roku pomáhal příznivý pohyb směnných kurzů a slušná poptávka po letech na krátké vzdálenosti v rámci Evropy. Náklady na pohonné hmoty byly přitom nižší, než se čekalo.

Společnost nyní předpokládá, že za finanční rok do konce září vytvoří zisk před zdaněním mezi 575 miliony a 580 miliony liber (20,1 miliardy Kč a 20,4 miliardy Kč). Trhy dosud počítaly s výsledkem 566 milionů liber. Firma roční hospodářské výsledky oznámí 18. listopadu.

Akcie společnosti na oznámení reagovaly výrazným růstem. Necelou hodinu po zahájení obchodování rostly o zhruba pět procent. Patřily tak k akciím s největším aktuálním přírůstkem v rámci panevropského akciového indexu FTSEurofirst 300, který v úvodu obchodování přidával 0,6 procenta.

Piloti Air France stávku ukončili v neděli, aby umožnili další jednání. K dohodě o řešení sporu ale zatím nedošlo. Stávka, která trvala od 15. září, vážně poškozovala finance a pověst firmy. Piloti podle některých hlasů ustoupili hlavně kvůli sílícímu odporu veřejnosti a dalších zaměstnanců Air France.

Zdroj: ČTK

Stávka Air France pomohla aeroliniím easyJet k vyšším příjmům Foto: Letoun společnosti easyJet Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.