Stavební inspektoři kontrolují nový úseku metra, zprovozněn má být 6. dubna

Pražský dopravní podnik (DPP) zahájil spolu se stavebními specialisty města a odborníky ze stavební firmy Skanska technické prohlídky na novém úseku trasy metra A z Dejvické do Motola, který má být zprovozněn 6. dubna. Při prohlídkách specialisté hledají závady a nedostatky. 

„Při prohlídkách se kontrolují v podstatě všechny technické parametry, tedy stav zařízení a jejich napojení mezi sebou,“ uvedla Jaroslava Reidingerová ze stavební firmy Skanska.

Kontroloři prochází stanice ve směru od Motola na Bořislavku. Například ve stanici Veleslavín byly zatím zjištěny podle Reidingerové pouze „drobné vady."

Podle stavbyvedoucího stanice Veleslavín Lukáše Kubína kontroly zatím  objevily nedostatky jako chybějící mřížku na vzduchotechnice. Kontrolováno bylo třeba také to, zda jsou správně označeny kabely. Kontroly se budou opakovat znovu před finálním dokončením.

Stavba metra má být dokončena 17. listopadu, potom začne Dopravní podnik s testovacími jízdami. Zprovoznění s cestujícími je naplánováno na 6. dubna 2015. Dělníci nyní dokončují především povrchové práce ve stanicích i vestibulech. „Koleje jsou kompletně hotové a trať je již pod proudem,“ řekl generální ředitel DPP Jaroslav Ďuriš. Plně funkční je i měnírna elektrického proudu v Motole, odkud bude nový úsek napájen. Jako poslední dělníci kompletně dokončí stanici Bořislavka, stavba postupovala od konečné v Motole do Dejvic.

Na trase jsou čtyři stanice - Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. Stavba začala v roce 2009. Plánovaný rozpočet zhruba šestikilometrového úseku je 22,5 miliardy korun, podle Ďuriše bude konečný účet asi o dvě miliardy nižší. Z evropských fondů má na stavbu jít 7,5 miliardy.

Zdroj: ČTK

Stavební inspektoři kontrolují nový úseku metra, zprovozněn má být 6. dubna Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Ekonomika jihovýchodní Asie letos poroste pomaleji

    Byznys ·

    Asijská rozvojová banka (ADB) snížila odhad ekonomického růstu jihovýchodní Asie pro tento i příští rok. Důvodem je pomalejší růst poptávky v některých velkých ekonomi…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.