Startuje European Money Week, do Česka přinese projekty na podporu finančního vzdělání

V pondělí odstartuje první ročník celoevropské akce European Money Week (EMW), která zastřešuje projekty na podporu rozvoje finanční gramotnosti. Cílem EMW je posílit dialog mezi bankami, školami a neziskovým sektorem - tedy institucemi, které mají přímý vliv na finanční gramotnost obyvatel. 

Nedávné výsledky průzkumu České bankovní asociace (ČBA) a výzkumné agentury SC&C (psali jsme zde) potvrdily potřebu rozvoje finanční gramotnosti v České republice. Úroveň povědomí o světě peněz totiž v tuzemsku už devět let prakticky staguje. Pod patronací České bankovní asociace proto v rámci European Money Week proběhnou dvě akce, jejichž cílem je přispět k šíření povědomí o významu finanční vzdělanosti a možnosti jejího zlepšování. 

Kulatý stůl se bude konat v pondělí 9. března v budově České bankovní asociace v Praze, kde se uskuteční diskuze s jedenácti odborníky na téma finanční vzdělávání a cesty k jeho zlepšování. Tohoto setkání se zúčastní osobnosti z finanční, vzdělávací i neziskové sféry.

Druhým projektem je pak Jarmark finančního vzdělávání, který je určen zejména učitelům základních škol. Pedagogové se na něm seznámí s možnostmi vzdělávacích programů zaměřených na finanční gramotnost. Akce se uskuteční ve čtvrtek 12. března v Malostranském gymnáziu. 

 

Zdroj: Zet

 

 

Startuje European Money Week, do Česka přinese projekty na podporu finančního vzdělání Foto: europeanmoneyweek.eu

reklama

Další články

  1. Babiš odmítá rozdělení Ukrajiny na dva státy

    Společnost ·

    Podle vicepremiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše Česko nesouhlasí s rozdělením Ukrajiny na dvě země, protože země v roce 1938 zažila podobnou zkušenost. Odpovědě…

  2. Euro je vůči dolaru nejníže za 11 a půl roku

    Byznys ·

    Jednotná evropská měna se včera propadla na novou nejnižší hodnotu vůči dolaru. Jedno euro se prodávalo za méně než 1,1 dolaru, což je nejméně od září 2003. Jednotná e…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.