„Start-up stojí na osobnosti zakladatele,“ říká spoluzakladatel Impact Hub Praha Z. Rudolský

Nově vznikající firmy, takzvané start-upy, nemohou dobře fungovat bez osobnosti zakladatele, který je přesvědčený o tom, že uspěje. V pořadu Alter Eko to řekl spoluzakladatel pracovního prostoru pro setkávání, inovace a rozvoj podnikání Impact Hub Praha Zdeněk Rudolský. „Myslím si, že peníze se nedávají do projektu, primárně se dávají do člověka nebo skupiny lidí, kteří ten projekt mají postavit, protože bez nich to nepůjde,“ řekl Rudolský.

Kromě správných investic do lidí je k úspěšnému rozjezdu start-upu podle Rudolského důležitá i znalost a orientace v prostředí, ve kterém chce člověk uspět. V neposlední řadě je potřeba uvědomovat si hodnotu financí. „Uvědomění si na co peníze potřebuji, na co je skutečně potřebuji a co vše se dá udělat bez peněz... spousta lidí se příliš soustředí na získávání zdrojů a nemají v tu chvíli energii rozvíjet samotnou myšlenku nebo projekt,“ řekl Rudolský.

Impact Hub Praha je místo, kde vznikají start-upy. Začínajícím podnikatelům poskytuje zázemí pro každodenní práci. Kromě Prahy funguje tato organizace i v Brně a Ostravě.

 

Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů. Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

„Start-up stojí na osobnosti zakladatele,“ říká spoluzakladatel Impact Hub Praha Z. Rudolský Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Indie zrušila tendr na dodávky českých pušek

    Byznys ·

    Česká zbrojovka z Uherského Brodu nedodá desetitisíce pušek na přezbrojení indické armády. Indové totiž zrušili tendr, ve kterém se česká firma dostala do užšího výběr…

  2. Řecko je v krizi, jeho kinematografie nikoliv

    ·

    ​​​​Řecká ekonomická krize trvá už přes 5 let a po nedělním referendu je budoucnost země stále nejasná. To však neplatí pro řeckou kinematografii, která na 50. ročníku…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.