Start-up Faraday Future představil svůj superrychlý elektromobil

Americký start-up Faraday Future odhalil na veletrhu The Consumer Electronics Show (CES) 2017 superrychlý samořídící elektromobil. Podle firmy se vůz FF91 může pochlubit 1050 koňskými silami a zrychlit z nuly na 100 km/h za 2,39 sekundy. Elektromobil je tedy rychlejší než Tesla Model S P100D, která to zvládá za 2,5 sekundy.

Společnost také uvedla, že SUV elektromobil v sobě má 130 kWh baterii, která umožní dojezd až 608 kilometrů. Firma Faraday Future zatím cenu za FF91 neuvedla, zájemci si ale už nyní mohou zarezervovat vůz na stránkách společnosti a složit zálohu v hodnotě 5000 dolarů. Výroba vozu  by pak měla být zahájena roku 2018.

Elektromobil FF91 je podle jeho tvůrců schopen se sám učit na základě osobních preferencí řidiče. Poskytuje také některé autonomní funkce včetně samoparkovacího systému. Jeho prezentace však podle serveru BBC neskončila při představování nejlépe. Když se totiž čínský miliardář a investor do Faraday Future Jia Yueting snažil tuto funkci předvést na jevišti před publikem, vůz napoprvé nezareagoval. „Vypadá to, že je dnes trochu líný,“ poznamenal senior viceprezident Faraday Future Nick Sampson, když auto odmítlo odpovědět. Při dalším pokusu se ho však povedlo přesvědčit.

V souvislosti s parkovacím systémem se FF91 může pochlubit více než 30 senzory, jako je například 10 kamer, 13 radarů, 12 ultrazvukových senzorů a jeden senzor s vysokým rozlišením 3D LIDAR. 

Problémy kolem start-upu

Faraday Future je společnost založená v americkém Los Angeles, opírá se ale o investice z čínské společnosti LeEco. V poslední době se o ní hovořilo jako o problematickém start-upu. Jen pár dní před uvedením opustilo společnost několik pracovníků z vedoucí pozic, včetně prezidenta produktového marketingu a růstu a šéfa globální značky. V listopadu musel také Faraday zastavit výstavbu své továrny v Nevadě kvůli nedostatku financí. 

 

 

Zdroj: Zet, BBC, Business Insider

 

 

 

Start-up Faraday Future představil svůj superrychlý elektromobil Foto: Faraday Future

reklama

Další články

  1. Metro D by mohlo jezdit až do Jesenice

    Společnost ·

    Do Jesenice u Prahy by mohlo být protaženo pražské metro, které by v tomto úseku jezdilo po povrchu. Středočeský kraj i Praha počítají se vznikem pracovní skupiny, kte…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.