Starbucks v Evropě zaměstná dva a půl tisíce uprchlíků

Americký řetězec kaváren Starbucks hodlá v Evropě zaměstnat 2500 uprchlíků. Hodlá tím plnit svůj celosvětový plán, který firma představila koncem ledna. Ten předpokládá, že Starbucks během pěti let přijme 10.000 uprchlíků. Firma nyní v Evropě zaměstnává více než 40.000 lidí.

Firma se rozhodla, že v Evropě s přijímáním uprchlíků začne v osmi zemích, a to ve Velké Británii, Francii, v Rakousku, Švýcarsku, Španělsku, v Portugalsku, Německu a v Nizozemsku.

Závazek zaměstnat 10.000 uprchlíků podle ředitele Starbucksu pro Evropu, Blízký východ a Afriku Martina Broka ukazuje, že podniky jako je Starbucks mohou využít svých prostředků k pozitivnímu ovlivnění lidských životů. Kavárenský řetěz tento svůj záměr oznámil v reakci na vládní nařízení amerického prezidenta Donalda Trumpa, kterým zakázal vstup na půdu Spojených států občanům a uprchlíkům ze sedmi převážně muslimských zemí.

Plán generálního ředitele společnosti Howarda Schultze ale vyvolal vlnu krtiky, zejména v USA. Zde odpůrci plánu namítají, že válečným veteránům společnost podobnou podporu neposkytla. Někteří se také domnívají, že najímáním uprchlíků se sníží šance Američanů na získání zaměstnání. Tyto obavy jsou ale neoprávněné, jelikož se plán týká všech 75 zemí světa, kde Starbucks působí.

Starbucks je největším řetězcem kaváren na světě, v 75 zemích jich provozuje více než 25.000. V České republice byla první kavárna Starbucks otevřena v roce 2008.

 

 

Zdroj: Zet, ČTK 

Starbucks v Evropě zaměstná dva a půl tisíce uprchlíků Foto: Pixabay.com

reklama

Další články

  1. Trumpův mluvčí za sebe hledá náhradu

    Společnost ·

    Mluvčí amerického prezidenta Donalda Trumpa Sean Spicer hledá nástupce, který by převzal jeho roli při pravidelných tiskových brífincích Bílého domu. S odvoláním na zd…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.