Starbucks umožní platbu bitcoinem, využije k tomu platformu Bakkt

Zákazníci firmy Starbucks si brzy budou moct zaplatit za kávu digitální měnou bitcoin. Kavárnícká franšíza ve středu informovala o tom, že zahájila spolupráci se společností Microsoft a Intercontinental Exchange. Jde přitom o firmu, která vlastní newyorskou burzu. Informaci o tom zveřejnil zpravodajský portál CNN.

Firmy používají platformu nazvanou Bakkt. Prostřednictvím ní lze uchovávat kryptoměnu a kupovat za ni její produkty.

Starbucks nehodlá napřímo přijímat digitální měnu. Poslouží jí k tomu ale právě platforma Bakkt, prostřednictvím níž dojde k transakci bitcoinu za americké dolary.

Kavárnícká firma chce podle CNN tímto krokem zůstat inovativní a nabídnout zákazníkům více platebních alternativ.

Bitcoin bude představovat první digitální měnu, jež bude na Bakktu k dispozici. Bitcoin je alternativní měnou. Vývoj její hodnoty je značně nestabilní. Z toho vyplývá i volatilita pojící se k této kryptoměně. Loni v prosinci její hodnota dosahovala 20 tisíců dolarů. Aktuálně přesahuje hranici 7400 dolarů. Výhodou může být skutečnost, že si člověk může směnit pouze část bitcoinu.

Spuštění platformy Bakkt se očekává letos v listopadu. Podle CNN není zatím jasné, kdy bude Startbucks schopen implementovat technologii pro zákaznické využití.

Starbucks již v minulosti implementoval do svého byznys modelu moderní platební systém. Příkladem může být rok 2011, kdy se stal jedním z prvních významných maloobchodníků, jenž umožnil platbu prostřednictvím mobilního telefonu.

Rozhodnutí Starbucksu může světu s digitálními měnami pomoci v masovějším využití této progresivní metody placení.

 

 

Zdroj: CNN, YR News

Starbucks umožní platbu bitcoinem, využije k tomu platformu Bakkt Foto: kordeo / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Firmě Danone prudce klesl zisk i tržby

    Byznys ·

    Producentu mléčných výrobků Danone v ČR loni klesl zisk na 656 000 korun z předloňských 62,8 milionu korun. Tržby se snížily o zhruba 138 milionu korun na 1,3 miliardy…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.