Starbucks otevře v Číně každý den novou prodejnu po dobu 5 let

Generální ředitel kavárenského řetězce Starbucks Howard Schultz není znepokojen zpomalující ekonomikou Číny. I když Čína roste nejpomalejším tempem za posledních 25 let, Starbucks plánuje v této druhé největší ekonomice světa otevřít více než jednu novou prodejnu denně po dobu příštích pěti let. Informoval o tom server americké televize CNN.

„Myslím, že když se podíváme na 45letou historii naší společnosti ... tak jedna z věcí, které jsme udělali opravdu dobře, je, že jsme vždy hráli na dlouhodobost,“ řekl Schultz televizi CNN. Do roku 2021 si tak klade za cíl mít po celé Číně téměř 5000 prodejen.

Starbucks otevíral svou první prodejnu v nejlidnatějším státě světa před 17 lety. Podle Schultze to byla dlouhá cesta. Během prvního roku zde společnost prodělávala. „Museli jsme učit mnoho Číňanů, co je to káva a kávové rituály, co je to vůbec latté,“ řekl generální ředitel společnosti. Dlouho tak tvořili zákazníky čínských Starbucksů jen turisté a expati. Dnes už jsou to ve větším podílu Číňané. „Jedna z věcí, kterou jsme myslím udělali správně, je, že jsme výrazně investovali do růstové křivky - do lidí, do systémů,“ řekl Schultz v rozhovoru pro CNN. 

Situace kavárenské společnosti je skutečně záviděníhodná pro řadu jiných velkých amerických firem, které byly z Číny vytlačeny jako Google nebo Uber, nebo se jim na čínský trh ani nepodařilo dostat. Takovými mohou být například sociální síť Facebook a internetová videopůjčovna a televize Netflix. Je však nutné podotknout, že Starbuck děla „jen“ kávu a není aktivní na nijak citlivém trhu.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Starbucks otevře v Číně každý den novou prodejnu po dobu 5 let Foto: Pixabay.com

reklama

Další články

  1. D8 bude zprovozněna v termínu, ujišťuje Ťok

    Byznys ·

    Ministr dopravy Dan Ťok je na základě dosavadních informací přesvědčen, že se zbývající úsek dálnice D8 podaří navzdory problémům zprovoznit včas. Otevření je plánován…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.