Starbucks koupí plný podíl ve své japonské pobočce za více než 900 milionů dolarů

Největší obchodní řetězec kaváren na světě Starbucks oznámil, že do plného vlastnictví svou japonskou pobočku, která patří mezi jeho nejziskovější na světě. Za 60,5 procenta akcií Starbucks Coffee Japan zaplatí americký řetězec svému japonskému partnerovi Sazaby League celkem 913,5 milionu dolarů.

Starbucks Japan je společným podnikem amerického výrobce a prodejce kávy Starbucks a partnerské společnosti Sazaby League a funguje od roku 1995. Letos v létě nabídl Sazaby Starbucksu odkup svého podílu. 

Starbucks Japan funguje od roku 1995 jako společný podnik mezi Starbucks a Sazaby League. Letos v létě přišla Sazaby za Starbucks s návrhem prodeje svého podílu, uvedla agentura Reuters.

Starbucks má v Japonsku kolem 1050 zařízení. Z hlediska tržeb je Japonsko druhým největším trhem řetězce a japonské kavárny mají jedny z nejvyšších ziskových marží na světě. Starbucks uvedl, že plné odkoupení poskytne příležitost zvýšit v Japonsku počet kaváren a rozšířit sortiment, zejména v segmentu kávy v plechovkách a podobných v Japonsku oblíbených produktů.

Starbucks má v současnosti přes 23 tisíc kaváren v 65 zemích světa. V Evropě otevřel první kavárnu v roce 1998 a v roce 2008 vstoupil na český trh.

Zdroj: ČTK, Reuters

Starbucks koupí plný podíl ve své japonské pobočce za více než 900 milionů dolarů Foto: Logo společnosti Starbucks Zdroj: Profimedia.cz

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.