Stanice Veleslavín na lince metra A se dočká eskalátoru

Pražský dopravní podnik (DPP) začne s výstavbou chybějícího eskalátoru ve stanici metra A Veleslavín. Dozorčí rada DPP to dala za úkol představenstvu, uvedl primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Stanice metra byla zprovozněna v novém úseku metra A z Dejvic do Motola loni v dubnu. Na zastávce slouží prozatím cestujícím z Letiště Václava Havla nosiči. Na kolik se cena za eskalátory vyšplhá a kdy bude realizována, není zatím jasné. 

„Dozorčí rada DPP včera uložila představenstvu bezodkladně zahájit investici výstavby eskalátoru ve stanici metra Veleslavín,“ řekl Dolínek.

Na Veleslavíně přestupují cestující, kteří jedou na Letiště Václava Havla na Ruzyni, z metra na autobusovou linku na letiště. Původně tam přestupní terminál nebyl plánován, nakonec ale někdejší vedení města rozhodlo, že trasa metra A bude končit u nemocnice v Motole a nepovede dál směrem k letišti.

Kdy přesně eskalátor vznikne a kolik bude stát, není jasné. V loňském roce při řešení problému s chybějícím eskalátorem magistrát počítal s náklady asi 15 milionů korun.

Úsek metra A byl zprovozněn loni 6. dubna a stavba vyšla na zhruba 20 miliard Kč. V novém úseku vznikly čtyři zastávky - Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Stanice Veleslavín na lince metra A se dočká eskalátoru Foto: ČTK/Krumphanzl Michal

reklama

Další články

  1. Ford bude vyrábět všechna malá vozidla v Mexiku

    Byznys ·

    Americký výrobce automobilů Ford Motor přesune veškerou svou výrobu menších vozů během dvou až tří let ze Spojených států do nového závodu v Mexiku. Ve středu o tom in…

  2. Protesty ve Francii omezí i českou leteckou dopravu

    Byznys ·

    Ve Francii se dnes očekávají nové demonstrace a stávky směřované proti vládní reformě zákoníku práce. Ta bude podle mínění odborníků zvýhodňovat zaměstnavatele na úkor…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.