Stanice HBO od příštího roku spustí samostatné internetové vysílání

Americká stanice HBO patřící nadnárodní mediální skupině Time Warner oznámila, že od příštího roku spustí v USA placenou internetovou službu, nezávislou na kabelovém vysílání. Stanice se tak snaží vyrovnat konkurenci v oblasti online streamovaného vysílání jakou jsou služby Netflix, Youtube nebo Hulu. 

Mediální společnosti bojují o přízeň nové generace diváků, kteří si stále častěji předplácejí televizní služby na internetu. Rozhodnutí HBO, které bylo až dosud závislé na distributorech kabelových služeb, je proto podle agentury Reuters významným milníkem v existenci stanice.  

Diváci bez přístupu ke kabelové televizi si tak budou moci pustit například nejsledovanější seriál HBO Hra o trůny, který získal hned několik ocenění. 

Podle výkonného ředitele HBO, Richarda Plepler, se ve Spojených státech nachází na 10 milionů domácností, které mají internetové připojení, ale nemají předplatné kabelovému nebo satelitní televize. HBO chce získat alespoň polovinu z nich a očekává stamilionové výnosy, řekl  Plepler.

Jen několik hodin poté, co HBO oznámila svůj záměr, vydal Netflix oznámení, že se jeho růst nevyvíjel podle očekávání a jeho akcie uzavřely s 25 procentním poklesem ceny. 

Zdroj: The New York Times, Reuters

Stanice HBO od příštího roku spustí samostatné internetové vysílání Foto: Nejsledovanější seriál HBO Hra o trůny Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.