Stane se Trump podruhé v řadě osobností roku časopisu Time?

Dlouhotrvající a komplikovaný vztah amerického prezidenta Donalda Trumpa s časopisem Time s sebou přináší nové turbulence. Americká hlava státu na svém Twitteru uvedla, že je žhavým kandidátem na osobu roku, kterou dříve zmiňovaný magazín každoročně vyhlašuje. Podle portálu ABC ale časopis Time s Trumpovými slovy nesouhlasil. 

„Prezident nemá pravdu v tom, jak vybíráme osobu roku. Time nekomentuje svůj výběr až do samotné publikace,“ uvedl časopis. Magazín, jehož první výtisk vyšel na pultech trafik v roce 1927, je již dlouhou dobou pod Trumpovým ostřím. V červnu vedení časopisu naléhalo na Trumpa, aby odstranil zarámované kopie falešného březnového vydání, na kterém byl americký prezident vyobrazen. Trump si je podle ABC vystavil přinejmenším do pěti svých golfových klubů.

Jde ale o padělek obálky vytvořené ve Photoshopu. Ta pak konkrétně znázorňuje amerického prezidenta ruku v ruce s titulkem vypovídajícím o tom, že jeho televizní reality show Apprentice je „televizní bombou“. Obal rovněž říká, že Trump bojuje na všech frontách, a dokonce i na té televizní.

Falešná obálka má několik chyb včetně užšího červeného okraje, který ještě ke všemu není doplněný o bílé vytažení. Smysl rovněž nedávají sekundární titulky, jež se za normálních okolností na obalu neobjevují.

Jak Trumpova prezidentská kampaň nabývala koncem roku 2015 na síle, tak newyorský businessman doufal, že se brzy objeví na obálce časopisu Time jako osoba roku. Dokonce se vyfotografoval s orlem bělohlavým, který je ztělesněným symbolem USA. Namísto budoucího amerického prezidenta se osobností roku 2015 ovšem stala německá kancléřka Angela Merkelová.

Měsíc poté časopis Time vydal obálku s ilustrací zobrazující karikaturu roztékajícího se Donalda Trumpa. I přes svoji kritiku jej časopis jmenoval osobností roku 2016. Stalo se tak poté, co se Trump stal americkým prezidentem.

Zdroj: Flickr

Nová americká hlava státu tehdy řekla, že je to pro něj „velká čest“ a „hodně to pro něj znamená“. Několik dní později se k obálce časopisu Time vrátil ještě jednou. „Měl jsem štěstí, že jsem se stal osobou roku magazínu Time,“ řekl americký prezident davu svých podporovatelů v rámci své vítězné pouště nazvané jako Thank You Tour.

Na sociálních sítích se objevily názory, které poukazovaly na to, že časopis umístil fotografii Trumpa kompozičně tak, aby mu písmeno „M“ vytvářelo „ďábelské rohy“. Redakce magazínu toto tvrzení ale odmítala a přiložila obálky jiných čísel, v nichž mohlo dojít k podobnému zkreslení.

Trump v letošním roce figuroval v titulcích mnoha novin, časopisů a zpravodajských portálů. Z tohoto pohledu by pro mnoho lidí nebylo překvapením, kdyby se americký prezident stal po druhé za sebou osobností časopisu Time. Bývalý editor časopisu Time Richard Stengel je ale podle ABC skeptický, že by se Trump mohl stát dva roky po sobě osobností roku. 

 

 

Zdroj: ABC, Zet

Stane se Trump podruhé v řadě osobností roku časopisu Time? Foto: Flickr: Americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

 1. Černý pátek v USA trhal rekordy v prodeji zbraní

  Byznys ·

  Na takzvaný černý pátek přišlo americkému Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI) přes 203 tisíc žádostí o kontrolu trestního rejstříku zájemců o koupi střelných zbran…

 2. Kdy se bitcoinu podaří překonat 10.000 dolarů?

  Byznys ·

  Digitální měna bitcoin v letošním roce prudce roste a zatím se neobjevují známky toho, že by se tento vývoj měl prudce změnit. Necelý týden poté, co bitcoin překonal h…

 3. Papež František v jámě lvové. Uspěje?

  Společnost ·

  František dnes zahajuje historicky první papežskou cestu po Barmě a Bangladéši.  Cesta je významná z toho důvodu, že v obou zemích žije jen velmi malá katolická menšin…

 4. Přední vývozci plynu kritizují sankce USA

  Byznys ·

  Představitelé zemí produkujících zemní plyn nesouhlasí se zavedením jednostranných sankcí vůči jakémukoli ze členů Fóra zemí vyvážejících plyn (GECF). Ve zjevné narážc…

 5. Jihomoravská ČSSD vyzvala Sobotku, aby rezignoval

  Společnost ·

  Krajská konference jihomoravské ČSSD vyzvala v sobotu v Břeclavi dosluhujícího premiéra Bohuslava Sobotku, aby rezignoval na svůj poslanecký mandát kvůli špatnému výsl…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.