Správní rada IBM schválila další nákupy vlastních akcií

Správní rada americké technologické společnosti IBM schválila program zpětného odkupu vlastních akcií v hodnotě 15 miliard dolarů (přes 280 miliard Kč). Firmě navíc zbývá ještě 5,6 miliardy dolarů z předchozího programu, takže může na nákup svých akcií vynaložit celkem 20,6 miliardy dolarů.

Správní rada rovněž schválila vyplacení čtvrtletní dividendy ve výši 95 centů na akcii. Akcie IBM po těchto zprávách posílily téměř o tři procenta na 181,12 dolaru a výraznou měrou se podílely na výstupu Dow Jonesova indexu na rekordní závěrečné maximum. Tržní hodnota společnosti IBM, která je největším světovým poskytovatelem počítačových služeb, je agenturou Bloomberg odhadována na 199 miliard dolarů.

Společnost IBM ve třetím čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 6 procent na čtyři miliardy dolarů. Její tržby však klesly o čtyři procenta na 23,7 miliardy dolarů, takže zaostaly za očekáváním analytiků.

Firma IBM v uplynulém desetiletí přesunula svou pozornost od počítačového hardwaru ke službám a softwaru. Své produkty prodává především podnikům a velkým organizacím a je považována za dobrý ukazatel zdraví celosvětového technologického sektoru.

Zdroj: ČTK, Bloomberg

 Správní rada IBM schválila další nákupy vlastních akcií Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Gazprom chce řešit dluh Ukrajiny za plyn

    Byznys ·

    Ruský vývozce zemního plynu Gazprom vyjádřil obavy o schopnost Ukrajiny platit za dodávky. Kyjev stále neuhradil platbu za srpen a Gazprom to chce "naléhavě" řešit, uv…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.