Správa a údržba silnic Ústeckého kraje podle ÚOHS chybovala v tendru

Správa a údržba silnic Ústeckého kraje chybovala v tendru na opravy silnice v Terezíně za více než 30 milionů korun. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže tendr zrušil. Rozhodnutí je pravomocné, správa se proti tomu neodvolala.

V tendru bylo několik chyb. Úřad například kritizoval diskriminační postup správy při stanovení profesních kvalifikačních předpokladů. Podle ÚOHS to mohlo vliv na počet firem, které se o zakázku ucházely.

Správa a údržba silnic Ústeckého kraje dál porušila zákon o veřejných zakázkách tím, že upravila zadávací podmínky, přičemž ale neprodloužila lhůtu pro podání nabídek.

Podle ÚOHS to mohlo odradit další potencionální uchazeče o zakázku. Správa a údržba silnic Ústeckého kraje tendr s předpokládanou hodnotou 33 milionů korun vypsala letos v únoru. Jejím cílem je oprava silnice v Terezíně, konkrétně sanace opěrné zdi, krajnice, odvodnění stavby, odstranění kaveren pod vozovkou a obnova povrchu silnice.

Zdroj: ČTK

Správa a údržba silnic Ústeckého kraje podle ÚOHS chybovala v tendru Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Automobilový trh v USA v říjnu výrazně oživil

    Byznys ·

    Americký automobilový trh v říjnu po zářijovém poklesu navzdory ochromení vládních úřadů výrazně oživil. Silně rostl prodej vozů všech tří domácích výrobců General …

  2. Americký AT&T se zajímá o převzetí Vodafonu

    Byznys ·

    Největší americký telekomunikační operátor AT&T zkoumá několik strategií vedoucích k případnému převzetí britského mobilního operátora Vodadone Group v následuj…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.