Spotify si budou moci nově užívat hráči na konzoli Xbox One

Společnosti Microsoft a Spotify spojují síly a umožní uživatelům herní konzole Xbox One streamovat hudbu během hraní her. Produktový ředitel společnosti Spotify Mikael Ericsson na svém blogu napsal, že uživatelé Xboxu již delší dobu požadovali, aby bylo možné vytvářet herní playlisty právě prostřednictvím nejznámější platformy pro streamování hudby. O novince informoval zpravodajský portál CNN. 

Uživatelé Spotify s běžným nebo prémiovým účtem si mohou stáhnout aplikaci Spotify z obchodu na Xbox One. Hudbu mohou přitom ovládat i prostřednictvím jiných zařízení, aby nedošlo k nežádoucím problémům během hraní her. Spotify rovněž vytvořil speciální kolekci herních soundtracků.

Na herní konzoly Xbox One jsou již k dispozici streamovací aplikace Netflix, Hulu, HBO Now, Pandora a další.

Analytik společnosti BTIG Research Rich Greenfield CNN řekl, že tento krok může pomoci Spotify zvýšit jeho ambice na poli video obsahu.

„Spotify nebude jen o hudbě,“ řekl Greenfield. Podle jeho slov bude ve větší míře vynakládat investice právě do video obsahu.

Spolupráce je ovšem výhodná i pro samotnou firmu Microsoft. Ta totiž chce, aby uživatelé Xboxu vydrželi delší dobu u svých konzolí. Navázání nového partnerství tak má udržet hráče v ekosystému Microsoftu a Spotify.

Společnost zakladatele Billa Gatese oznámila navázání partnerství s firmou Spotify letos v květnu. V rámci toho informovala, že aplikace pro streamování hudby se objeví ve Windows store letos v létě. V současnosti je již volně ke stažení pro vlastníky operačního systému Windows 10. 

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Spotify si budou moci nově užívat hráči na konzoli Xbox One Foto: chrisjohnsson / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Saúdská Arábie celosvětově omezí dodávky ropy

  Byznys ·

  Největší světový vývozce ropy Saúdská Arábie sníží v září celosvětově dodávky svým zákazníkům minimálně o 520 tisíc barelů denně. Bude tak chtít splnit dohodu producen…

 2. Nezaměstnanost začala v červenci růst

  Byznys ·

  Nezaměstnanost v červenci po předchozím pětiměsíčním poklesu vzrostla na 4,1 procenta z červnových čtyř procent. Lidí bez práce bylo 303.074, což je nejnižší číslo za …

 3. Zisk ČEZ nadále roste

  Byznys ·

  Čistý zisk energetické společnosti ČEZ stoupl v pololetí meziročně o 21 procent na 16,7 miliardy korun. K růstu dopomohly mimořádné příjmy z prodejů akcií MOL a bytů v…

 4. Vedou peníze ruské mafie k Donaldu Trumpovi?

  Společnost ·

  Není to tak dávno, co holandská televize uvedla dokument s názvem „Pochybní přátelé Donalda Trumpa“. Podle něj jsou mezi obchodními partnery Donalda Trumpa ruští oliga…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.