Sport mi pomáhá se připravit na práci fyzicky i psychicky, říká plastický chirurg Libor Kment

Plastický chirurg Libor Kment má práci náročnou jak po fyzické, tak i po psychické stránce. V uvolnění sebe samotného mu pomáhá nejvíce sport, u kterého tráví většinu času sám i s rodinou. V pořadu Myšlení první ligy s koučem a bývalým šéfem Microsoftu pro Evropu Janem Mühlfeitem o tom hovořil na rádiu Zet.

Další díly pořadu

Kdo vás nejvíce v mládi ovlivnil?

Co se týče lékařské kariéry, tak určitě mamka, která pracovala na chirurgické ambulanci. Já si tak pamatuji, že jsem už jako malé dítě za ní chodil. Věděl jsem, o co jde. Nechávala si mě tam vedle v místnosti a pak šla třeba pracovat. Já jsem pak trochu nakukoval, viděl jsem různé doktory, jak ošetřují různé věci na ambulanci nějaké operace. Pak to byli samozřejmě i učitelé na základní škole, pak na střední škole. Sice to byl tělocvikář, ale výborně mi pomohl s přípravou na vysokou školu. Byl to Karel Havel. Na přijímačky mě doučoval biologii. Udělal jsem velké období vzdoru na gymplu. Pak to byli samozřejmě učitelé na vysoké škole.

Jaké jsou vaše talenty a silné stránky?
Hodně tíhnu ke sportu, kdybych to bral takto. Když bych bral v potaz talenty, když jsem byl na vašem kurzu, tak tam bych bral starostlivost. Ta se promítá do mé práce ale i do práce, že jsem hodně starostlivý ke svým dětem, ale i ke svým pacientům. Hodně pro mě znamená, aby moji pacienti byli spokojení. Každý neúšpěch si beru hodně osobně. Co se týče práce, tak si myslím, že jde o pečlivost.

Co vám sport dává do vaší kariéry lékaře?
Já sportem trávím většinu volného času vlastně s celou rodinou - cestujeme, sportujeme a pro tu moji kariéru určitě relax, protože ta práce je náročná, bych řekl psychicky i fyzicky. Sport mě na to fyzicky připraví. Když mám stát někdy dvanáct nebo čtrnáct hodin na sále, tak to pro mě není vůbec žádný problém fyzický a psychický úplně. Člověk má totiž někdy problémů plnou hlavu. Takže kolikrát jdu z práce a člověk má starosti. Cítí se úplně unavený a nechce se mu nic. Vím, že si jdu zasportovat a vím, že ta únava je jenom psychická. Jdu si zasportovat a úplně to ze mě spadne. Ať je to tělocvična, nebo si jdu zaserfovat, nebo je to cokoli. Na vodní lyže jezdíme. Jdu s tréninku a jsem úplně šťastný a odpočinutý.

Celý rozhovor z aktuálního dílu pořadu Myšlení první ligy si můžete poslechnout v playeru výše.

Zdroj: Youradio News

Sport mi pomáhá se připravit na práci fyzicky i psychicky, říká plastický chirurg Libor Kment Foto: Zet: Jan Mühlfeit a Libor Kment

reklama

Další články

1. Výše zisku z filmových pobídek klesá

Byznys ·

Český filmový průmysl v oblasti reklamy a zakázkové tvorby ztrácí konkurenceschopnost, uvedla na tiskové konferenci v Karlových Varech Asociace producentů v audiovizi.…

2. Tématu Krym se schůze Trumpa s Putinem vyhne

Společnost ·

Krymská anexe nebude na pořadu témat summitu prezidentů Vladimira Putina a Donalda Trumpa. Uvedl to mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Ve všem ostatním je prý ale ruský vůd…

3. Ostrava testuje nanotechnologie v distribuci vody

Tech ·

Společnost Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK) testuje použití nanotechnologií při distribuci pitné vody. Ve vodojemu v Ostravě-Hošťálkovicích byl nastříkán nátěr na…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.