Sport a škola se dají skloubit i bez zvláštního studijního plánu, říká mladá šermířská naděje

Dalším hostem Myšlení první ligy Jana Mühlfeita byla mladá naděje českého šermu Veronika Bieleszová, která se kvalifikovala na III. letní olympijské hry mládeže.

Ke kvalifikaci ji dopomohla úspěšná letošní sezóna, kterou si při rozhovoru pochvalovala. Na mistrovství světa v kadetské kategorii vybojovala desáté místo. Dařilo se jí také na sezónních závodech vyšší kategorie. „I na juniorských turnajích jsem se umístila do první šestnáctky,“ říká. 

V říjnu se tak podívá do argentinského Buenos Aires, kde se letní olympiáda mládeže koná.

V pořadu Myšlení první ligy mladá šermířka také poukázala, že škola a intenzivní sportovní výkony jdou dohromady skloubit. „Někdy to sice trochu dře, ale mám dobré kamarády, kteří mi pomáhají a také učitelský sbor je ke mně vstřícný,“ řekla. Na trénování šermu prý nepotřebuje zvláštní studijní plán. Veškeré fáze tréninku zvládá odpoledne.

Školu a sport neplánuje opustit ani do budoucna. Lákala by ji kariéra učitelky nebo trenérky. „Určitě bych ale chtěla trénovat spíš starší skupinu sportovců, kteří vědí, že se tomu chtějí věnovat. Malé děti do 12 let bych trénovat nechtěla,“ dodává.

Ze současných českých šermířů si Bieleszová nejvíce váží Jiřího Berana mladšího, který po svém startu na olympiádě v Riu získal Cenu fair play od Českého olympijského výboru. Otec olympionika je zároveň trenérem Veroniky Bieleszové a mužské kordistické reprezentace. „Za své úspěchy vděčím právě trenérovi Beranovi a rodičům,“ řekla v pořadu Myšleni první ligy Janu Mühlfeitovi.

Zdroj: ZET/news.youradio

Sport a škola se dají skloubit i bez zvláštního studijního plánu, říká mladá šermířská naděje Foto: ZET/news.youradio

reklama

Další články

1. Co přinesl včerejší minisummit k migraci?

Společnost ·

Země Evropské unie se musí snažit najít evropské řešení migrační problematiky; kde takové řešení nebude možné, je na místě spolupráce skupin konkrétních zainteresovaný…

2. Volby v Turecku vyhrál Erdogan

Společnost ·

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan obhájil svůj mandát už v prvním kole voleb. Po sečtení více než 97 procent hlasů jeho vítězství ohlásila turecká volební komise,…

3. Přikročí ČNB ke zvýšení sazeb?

Byznys ·

Bankovní rada České národní banky by ve středu mohla zvýšit základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na jedno procento, domnívá se většina analytiků oslovených …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.