Spolupráce mezi automobilkami je běžnou praxí, brání se Volkswagen

Německý automobilový koncern Volkswagen ve středu označil spolupráci mezi automobilkami na technických záležitostech za běžnou praxi v odvětví. Odmítl se ovšem vyjádřit k obviněním z kartelových dohod s dalšími německými automobilkami.

Německý týdeník Der Spiegel minulý pátek napsal, že automobilky Volkswagen, BMW, Audi, Porsche a Daimler se zřejmě domlouvaly na koordinovaném přístupu k dodavatelům a cenách řady dodávaných komponentů, včetně systémů kontroly emisí u naftových vozů. Evropská komise následně sdělila, že antimonopolní orgány Evropské unie dostaly zprávy o možných kartelových dohodách mezi německými automobilkami a nyní tato podezření vyšetřují.

„Skupina Volkswagen v současnosti nemá k těmto záležitostem žádný komentář,“ uvedla automobilka po středečním mimořádném zasedání dozorčí rady. „U automobilek po celém světě je naprosto běžné vyměňovat si informace o technických otázkách s cílem zvýšit tempo a kvalitu inovací,“ dodala.

 

Zdroj: ČTK

Spolupráce mezi automobilkami je běžnou praxí, brání se Volkswagen Foto: josefkubes / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Severní Korea nejspíš odpálí další raketu

    Společnost ·

    Severní Korea se podle Spojených států chystá na testování další rakety. Agentuře AFP to sdělil pod podmínkou anonymity zdroj z Pentagonu. K odpálení rakety pravděpodo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.