Společnosti Skanska vzrostl zisk o čtvrtinu, chce zanechat aktivit v Latinské Americe

Největší skandinávské stavební společnosti Skanska díky pozitivnímu vývoji na stavebním trhu vzrostl ve čtvrtletí provozní zisk o 26,3 procenta na 1,87 miliardy švédských korun (SEK; 5,6 miliardy Kč). Firma současně v dnešním prohlášení oznámila, že hodlá zcela opustit Latinskou Ameriku a své aktivity v regionu prodá.

Skanska, jejímž největším trhem jsou Spojené státy, kde je čtvrtým největším developerem, také uvedla, že celý stavební trh se vyvíjí pozitivně. Hodnota přijatých zakázek ve stavební divizi, která má na celkových příjmech skupiny podíl 90 procent, stoupla na 37,1 miliardy z 29 miliard SEK. Analytici čekali nárůst pouze na 34 miliard SEK.

Skanska v souvislosti s odpisy a restrukturalizací v Latinské Americe ve druhém čtvrtletí zaúčtovala mimořádné náklady 500 milionů SEK a uvedla, že tam ukončí své aktivity v oblasti projektování a výstavby a zaměří se pouze na provoz budov a údržbu. Za třetí čtvrtletí zaúčtovala další odpisy 200 milionů SEK a podle agentury Reuters oznámila, že prodá i zbývající aktivity v Latinské Americe, tedy činnost v oblasti provozu a údržby.

Skanska působí i v České republice a na Slovensku, kde patří k největším stavebním a developerským společnostem. Zabývá se hlavně silničním a železničním stavitelstvím a betonovými konstrukcemi. Její dceřiné firmy se zaměřují i na výstavbu bytů a komerčních nemovitostí, převážně v Praze.

Zdroj: ČTK

Společnosti Skanska vzrostl zisk o čtvrtinu, chce zanechat aktivit v Latinské Americe Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.