Společnosti Siemens a Mitsubishi zvýšily nabídku pro Alstom o 400 milionů eur

V souboji o koupi energetické divize zadlužené francouzské firmy Alstom navýšily společnosti Siemens a její japonský partner Mitsubishi Heavy Industries svou nabídku on 400 milionů eur. Chtějí tak překonat konkurenční americký General Electric, který předložil vylepšenou nabídku ve čtvrtek.

Siemens a MHI v dnešním prohlášení oznámily, že zvyšují nabídku o 400 milionů eur (11 miliard Kč) na 14,6 miliardy eur (400,6 miliardy Kč). Navýšily také poměr hotovosti v nabídce na 8,2 miliardy ze sedmi miliard eur. Kromě toho Siemens nabídl okamžitý vstup do společného podniku s Alstomem v oblasti řízení mobility, včetně signalizace, napsala agentura Reuters.

GE ve čtvrtek nabídl Alstomu alianci v energetické a železniční divizi a prodej svojí železniční signalizační divize. Hotovostní nabídku nezměnil, za divizi nabízí 17 miliard USD (342,2 miliardy Kč).

Alstom dnes potvrdil, že správní rada společnosti, která má posoudit nabídky, se sejde v pondělí 23. června. Převzetí však musí posvětit také francouzská vláda a francouzský prezident François Hollande se má dnes podle agentury DPA sejít se šéfy firem GE, Siemens a MHI.

Podle analytiků je posouzení obou nabídek obtížné. Důvodem jsou rozdílné dodatečné, nehotovostní nabídky ke spolupráci a záruky, které firmy předložily.

Zdroj: ČTK

Společnosti Siemens a Mitsubishi zvýšily nabídku pro Alstom o 400 milionů eur Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.