Společnosti Lenovo v prvním čtvrtletí finančního roku stoupl zisk o 23 procent

Největšímu světovému výrobci osobních počítačů, čínské společnosti Lenovo, stoupl čistý zisk v prvním čtvrtletí jejího finančního roku o 23 procent. Společnosti, která se mění v hlavního hráče na trhu s mobilními technologiemi, pomohlo výrazné zvýšení prodeje chytrých telefonů a dalších mobilních zařízení. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešního sdělení firmy.

Lenovo za tři měsíce do konce června vydělala 214 milionů dolarů (4,7 miliardy Kč). Celkový příjem jí meziročně stoupl o 18 procent na 10,4 miliardy dolarů, přičemž výrazné zisky zaznamenala v Evropě.

Tržby z prodeje tradičních stolních počítačů se zvýšily o pětinu na tři miliardy dolarů. Na celkovém příjmu se podílely z 29 procent. Tržby s prodeje mobilních zařízení se meziročně zvýšily o 32 procent. Firma očekává, že prodej těchto zařízení bude tvořit podstatnou část jejích budoucích příjmů.

Lenovo také oznámila, že vůbec poprvé prodala víc smartphonů než osobních počítačů. Prodej těchto přístrojů jí meziročně stoupl o 39 procent na rekordních 15,8 milionu mobilů.

Čínská společnost posílila své postavení na trhu, když v lednu koupila od americké společnosti IBM Corporation její divizi levných počítačových serverů za 2,3 miliardy dolarů. O týden později koupila od Googlu výrobce mobilních telefonů Motorola Mobility za 2,9 miliardy dolarů.

Zdroj: ČTK

Společnosti Lenovo v prvním čtvrtletí finančního roku stoupl zisk o 23 procent Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.