Společnosti Google a Microsoft se dohodly na příměří ve svých patentových sporech

Největší světový výrobce softwaru Microsoft a internetový gigant Google uzavřely dohodu, která ukončí pětiletou bitvu o patenty. Firmy mezi sebou vedly celkem osmnáct soudních sporů, týkajících se užití technologií v mobilních zařízeních, ale i bezdrátového připojení WiFi nebo herních konzolí Xbox. Podrobnosti dohody společnosti nesdělily, ale ve svém společném prohlášení napsaly, že by mohly „spolupracovat na některých patentových záležitostech“. Informovala o tom BBC.

„V rámci dohody firmy ukončí všechny vzájemné soudní spory kolem porušování patentů,“ uvedly společnosti v prohlášení. Dohoda se týká také sporů ohledně firmy Motorola Mobility. Google tuto společnost koupil v roce 2011 za 12,5 miliardy dolarů. Tři roky poté ji za necelé 3 miliardy dolarů prodal čínskému výrobci počítačů Lenovo, patenty Motorola Mobility si však ponechal.

Microsoft také žaloval Google kvůli patentu, který umožňoval dlouhé textové zprávy rozdělit na jednotlivé části, odeslat je, a znovu složit na telefonu příjemce.

Dohoda nicméně podle agentury nevylučuje vznik nových patentových sporů mezi oběma firmami, které si v řadě oblastí nadále konkurují. Agentuře Reuters to řekl mluvčí společnosti Microsoft.

 

Zdroj: BBC

Společnosti Google a Microsoft se dohodly na příměří ve svých patentových sporech Foto: pio3 / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.