Společnosti E.ON roste poslední roky počet nových odběrných míst

Energetická společnost E.ON Distribuce eviduje u elektřiny poslední čtyři roky nárůst počtu nových odběrných míst. Nejvíc připojení přibylo na Prostějovsku, Znojemsku a v Otrokovicích na Zlínsku a okolí. Tržby firmy se díky tomuto růstu zvýšily o 0,3 procenta. Řekla to mluvčí E.ON ČR Martina Slavíková. Firma E.ON Distribuce měla ke konci loňského roku 1,522 091 odběrných míst elektřiny a plynu.

Nových odběrných míst elektřiny přibylo loni firmě meziročně o 12,5 procenta. Mírný nárůst zaznamenala společnost ve většině regionů na svém distribučním území. Často jde o zprovoznění nového domu nebo chaty. A roste zájem o online řešení - u E.ON Distribuce podali letos lidé elektronickou formou třetinu ze všech žádostí.

„Kámen úrazu na cestě k připojení nového odběrného místa může nastat už při podání žádosti u distributora, kdy může žadatel například špatně nebo neúplně vyplnit papírový formulář. I proto roste zájem o online řešení. Online žádost nabízíme na připojení elektřiny i plynu,“ řekla Slavíková. V roce 2016 podali zákazníci E.ON elektronicky 11 procent ze všech žádostí o připojení nových odběrných míst, loni to bylo 27,5 procenta.

V roce 2016 klesly společnosti E.ON Distribuce tržby o téměř tři procenta na 18,38 miliardy Kč. Její zisk po zdanění meziročně stoupl o 23 procent na 2,63 miliardy. Další růst zisku čeká firma za loňský rok.

Česká energetická skupina E.ON zásobuje elektřinou zákazníky především z jižních Čech a jižní Moravy. Její tržní podíl v tomto sektoru činí asi 20 procent. V oblasti plynu disponuje více než 4000 kilometrů dlouhou sítí a její podíl na trhu s plynem v ČR dosahuje 10,5 procenta.

 

 

Zdroj: ČTK

Společnosti E.ON roste poslední roky počet nových odběrných míst Foto: 360b / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ruský opoziční předák Navalnyj je na svobodě

    Společnost ·

    Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj, kterého v sobotu v Moskvě při shromáždění proti prezidentovi Vladimiru Putinovi zadržela policie, je volný. Tento kritik Kremlu…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.