Společnost NWR vykázala v prvním pololetí zisky v hodnotě 351 mil. korun, tržby jí klesly

Majitel černouhelné společnosti OKD těžební firma New World Resources (NWR) vykázala v prvním pololetí letošního roku zisky v hodnotě 13 milionů eur (asi 351 milionů korun). V pololetí loňského roku vykázala ztrátu 57 milionů eur (1,54 miliardy korun). NWR ovšem klesly tržby z 346 na 286 milionů eur (asi 7,7 miliardy korun). Informace vyplývají z dnes zveřejněných neauditovaných výsledků. 

Ziskové hospodaření NWR podle odborníků ovlivnil jednorázový příjem ve výši 49 milionů eur z prvního čtvrtletí. V květnu uvedl tehdejší finanční ředitel firmy Marek Jelínek, že zmíněný nehotovostní příjem ve výši 49 milionů NWR získala v důsledku změny tržní hodnoty konvertibilního dluhopisu, který vydala v rámci loňské restrukturalizace.

Hrubý provozní zisk EBITDA firmě meziročně výrazně klesl. Před rokem činil 19 milionů eur, letos je o více než čtyři pětiny nižší, a to o tři miliony eur (zhruba 81 milionů korun).

NWR se také v prvním pololetí asi o pětinu snížila produkce uhlí. Loni firma vytěžila zhruba 4,5 milionu tun uhlí, kdežto letos 3,612 milionu. Proti loňsku v prvních šesti měsících klesl i objem prodejů jak koksovatelného, tak energetického uhlí.

 

Zdroj: ČTK

Společnost NWR vykázala v prvním pololetí zisky v hodnotě 351 mil. korun, tržby jí klesly Foto: Profimedia.cz

reklama

Další články

  1. Škoda Auto vstoupí na jihokorejský trh

    Byznys ·

    Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto plánuje ještě letos vstoupit na jihokorejský trh. Informoval o tom server E15.cz s odvoláním na jihokorejský deník The Korea He…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.