Společnost Chrysler musí zaplatit kvůli nebezpečné nádrži odškodné za 150 mil. dolarů

Americká automobilová společnost Chrysler musí podle amerického soudu zaplatit odškodné 150 milionů dolarů (3,8 miliardy korun) rodině čtyřletého chlapce, jenž přišel v roce 2012 o život ve vozu Jeep Grand Cherokee. Dítě sedělo v automobilu, když do něj zezadu narazil kamion, který prorazil zadní palivovou nádrž a vůz začal hořet. Informoval o tom server BBC.  

Firma Chrysler musí zaplatit 99 procent z celkového odškodného. Řidič kamiónu pak doplatí zbývající jedno procento.

Chrysler v roce 2013 stáhl 1,56 milionů vozů Jeep Grand Cherokee, nestahovalo se to ovšem na typ vozů se zadní nádrží vyrobených v roce 1999. Automobilová společnost to odůvodnila tím, že typ vozu z roku 1999 není závadný a nebezpečný.

Soud ovšem rozhodl, že auto bylo hlavním viníkem smrti chlapce a společnost nedokázala varovat zákazníky, že zadní nádrž zvyšuje riziko požáru.

 

Zdroj: BBC

 

Společnost Chrysler musí zaplatit kvůli nebezpečné nádrži odškodné za 150 mil. dolarů Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Potraviny jsou nejlevnější za téměř pět let

    Byznys ·

    Světové ceny potravin v březnu meziměsíčně klesly o zhruba 1,5 procenta. Dostaly se tak na nejnižší úroveň za téměř pět let. Objemy dodávek většiny potravinářských kom…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.