Společnost Acer jako první uvedla laptop se zakřivenou obrazovkou

Tchajwanská společnost vyrábějící počítače Acer představila jako první na světě laptop se zakřivenou obrazovkou. Firma uvedla, že hráči videoher budou díky inovaci více ponořeni do hry. Laptop dostal označení Predator a disponuje větší obrazovkou, než je pro podobné přístroje běžné. Má totiž 21 palců (53,3 cm). 

Několik výrobců televizorů již nabízí televizory se zakřivenou obrazovkou. Tato obrazovka má však své výhody i nevýhody ve srovnání s plochou obrazovkou, uvedla na svých internetových stránkách BBC. Poprvé se u televizorů tato technologie objevila zhruba před třemi lety. Zakřivená plátna se široce používají v kinech.

„Zakřivení obrazovky odpovídá přirozenému zakřivení očí a poskytuje širší zorné pole,“ řekl BBC marketingový ředitel Acer Europe John Miedema. To podle něj umožňuje lidem lépe zachytit detaily při hře, jako při vyhledávání nepřátel nebo při dívání do zpětného zrcátka u závodních her. Hráči pak mají lepší zážitek ze hry.

„Zakřivené obrazovky jsou skvělé, pokud jste na správném místě a ve správné vzdálenosti od různých bodů na obrazovce, ale jakmile nejste na ideálním místě, bude obraz narušen a budete oslněni,“ uvedl David Mercer z konzultační firmy Strategy Analytics. „U televize je to problém, protože ji obvykle sleduje více osob najednou. Ale umím si představit, že to dává větší smysl u přenosného počítače pro jednoho uživatele.“

David James ze zpravodajských stránek PCGamesN však má pochyby a domnívá se, že laptop se zakřivenou obrazovkou pro hráče videoher je spíše marketingový krok. Upozorňuje, že obrazovky stolních počítačů jsou mnohem větší, což je pro hráče lepší.

 

 

Zdroj: ČTK, BBC

Společnost Acer jako první uvedla laptop se zakřivenou obrazovkou Foto: Acer

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.